Klimaların yapısı, çalışması, klima çeşitleri ve klima montaj yerinin belirlenmesi dökümanı

sanırım kimsenin birşey yazmaya niyeti yok)::

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ne kadar ilginç montaj öyle ilk defa görüyorum şaşılacak şey :)

ustacım kompresör rölesinin kontaklarında yapışma olabilir,veya kompresör kablaları titreşinden aşınma meydana geliyor klman nötürden kontrollü çalışıyorsa nötür gövde üzerinden toprak hattıdan devre tamamlayıp stem dışı çalşıyor. zaman karşılaşıyorum problemi kısa zamanda çözüyorum kolay gelsn....

dıs unıte zamanlayıcı yanı role ya takılı kalmıstır yada arızalanmıstır ...bıde ortam cok soguk olabılır

resimler manyak hiç klimanın dış ünitesinin çalındığını duymadım.. sanki çalıncakmış gibi saklamışlar..klimacıda çalıştım 50-60 kiloluk şeyi ordan sökmek zaten yeterince adamı yorar.
dış ünite arızası hakkında ise birçok kez gördüm ..dış ünitedeki kondansotörle da alakalı olabiklir

direkden trafo çalan klimayı da çalar.şaka değil gerçek.

arkadaşım bu resimde klimanın çalınması değil ters konması anlatılmış çok büyük bir ustalık isteyen bir sannat bu klimayı böyle ters şekilde montaj yapmak sanırım bu meslek gerçekten ele ayağa düştü sanırım..

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,046
Son üye
premier92

Yeni konular

Geri