Klima kartı cam sigorta attı?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/vestel-klima-kart-cam-sigorta-attı.149206/

bu konu bana aitti ustalarım parçalarım elime geldi

BT136 600e takılı idi yalnız internette BT136 800e vardı onu aldım ama takmadım daha bir sorun teşkil eder mi ? (amper değerleri aynı sadece takılı 600v ama aldığım 800v)
cam sigorta 3,15 ve 5 a olmak üzere iki tane aldım kartta takılı 5 idi ama üstünde dediğiniz gibi 3,15 yazıyor hangisini takmalıyım?
bir de prokits mt-1236 avometrem var 2200 uf luk bir kondansatörü ölçtüğümde 2200 uf değil 2200mf olarak gösteriyor aynı anlamda mı acaba bu çevirme işlerinde pek iyi değilim

teşekkür ederim.

entegreleri ellemedim bir sorun olmadığını düşünerek gene sorun yaratırsa onara bakarım zaten bulunmuyor ne kartın kendisi ne entegreleri :)

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1.Sorun olmaz
2.Kart üzerinde ne yazıyorsa onu takın.
3.2200 mikro farad 2.2 mili farad yapar. Ölçü aleti 2.200 gösteriyor olmasın?

1.Sorun olmaz
2.Kart üzerinde ne yazıyorsa onu takın.
3.2200 mikro farad 2.2 mili farad yapar. Ölçü aleti 2.200 gösteriyor olmasın?
evet 2.200 mf doğru ölçüyor dimi ben fluke de 2200 uf gösteriyordu direk kolay oluyordu bu böyle gösteriyor

Evet mikro farad mili farad dönüşümünde değeri 1000 e bölüyoruz. 2200/1000=2,2 mF yapar.
2.2 mf de 2.200 mf diye sonuna sıfır eklenebiliyor 4 hane tamamlamak için çok teşekkür ederim hocam triyak ve regülatörleri değişitirmedim iki tane 10 uf luk kapasitör ve 2200 lük yeni taktım acaab triyak ve regülatörleri değiştirse miydim ölçtüm kısa devre falan vermedi ama sağlam bence

Evet sondaki sıfırların bir kıymetiharbiyesi yok. İstediğiniz kadar sıfır yazabilirsiniz. Bozuk değilse neden değişeceksiniz ki..Karta enerji vermeden önce @paskomya ustanın dediği gibi araya seri lamba girin.

Evet sondaki sıfırların bir kıymetiharbiyesi yok. İstediğiniz kadar sıfır yazabilirsiniz. Bozuk değilse neden değişeceksiniz ki..Karta enerji vermeden önce @paskomya ustanın dediği gibi araya seri lamba girin.
Seri lamba işini pek anlamadım zaten bir kişi sigortanın atması iç ünite arızası olmadığını belirtti dış ünite de kablolardan bise olabilir dedi zaten elektrik girişinde bir anormallik var ki giriş sigortası atıyor devreye zRar vermemek için, bir de enerjiyi nerden vercem ki bir sürü yerde girişi var o kadar bilgim yok teşekkür ederim 🙂

Seri lamba işini pek anlamadım zaten bir kişi sigortanın atması iç ünite arızası olmadığını belirtti dış ünite de kablolardan bise olabilir dedi zaten elektrik girişinde bir anormallik var ki giriş sigortası atıyor devreye zRar vermemek için, bir de enerjiyi nerden vercem ki bir sürü yerde girişi var o kadar bilgim yok teşekkür ederim 🙂
Sana acemi tüyosu vereyim, sigorta yerine lambayı bağla

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri