Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar ustalarım resimde görmüş olduğunuz klima kartı cam sigortası atmış vaziyette idi. Bulunduğum yerde nerde satılıyor bilmiyorum veya yok biliyorum normal elektrikçilere sormadım daha resimde göstermiş olduğum kablodan tel atsam olur mu?

Kaç tel bağlamam gerek( gerekli izolasyonu yapacağım bu arada)

attığım kablo içindeki bakır teller uygun mudur yoksa illa sigorta mı almam gerek?

Bu arada neden sigorta attı bilmiyorum lakin müşteri klimayı prize bağlı kullanıyorlar genelde kumandadan kapatmadan direk fişi çekerek kapatıyorlarmış ondan diye düşündüm ama yine de kondansatörleri ve diğer elemanları ölçüp değerlerine ve sağlamlığına bakacağım bilgileriniz için teşekkür ederim.

(F5AL250) sigortanın modeli 5 amper 250 v sanırm

photo_2023-02-25_16-58-48.jpg
photo_2023-02-25_16-58-50.jpg
photo_2023-02-25_16-55-46.jpg
photo_2023-02-25_16-55-49.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yakınlarımda tanıdığım olsaydın seni bir güzel döverdim. ama yokluğu gördük ya neyse. bak kesinlikle tel bağlamayı kabul etmiyorum ama sigorta bulamıyorsan 1(bir) tek tel bağlayabilirsin ve en önemlisi araya seri lamba girmeden sakın enerji verme. lamba yanarsa hemen enerjiyi kes ve bir kart tamircisine göster. bak yine söylüyorum tavsiye değildir. yoklukta, malzeme gelene kadar yapılabilecek şeydir. kötünün en iyisi.

yakınlarımda tanıdığım olsaydın seni bir güzel döverdim. ama yokluğu gördük ya neyse. bak kesinlikle tel bağlamayı kabul etmiyorum ama sigorta bulamıyorsan 1(bir) tek tel bağlayabilirsin ve en önemlisi araya seri lamba girmeden sakın enerji verme. lamba yanarsa hemen enerjiyi kes ve bir kart tamircisine göster. bak yine söylüyorum tavsiye değildir. yoklukta, malzeme gelene kadar yapılabilecek şeydir. kötünün en iyisi.
saygım sonsuz ustam lakin uslubunuza dikkat edin sağolun yinede bilmediğim ve ya aklıma yatmayan bir durum var ki soruyorum size
3 tel mi zaten bu kesin çözüm değil farkındayım lakin izolasyon yapınca iş görür diye düşünüyorum
ustam sigorta neden yakmıştır fişten direk çekim yapınca bu duruma sebebiyet verilebilir mi?

saygım sonsuz ustam lakin uslubunuza dikkat edin sağolun yinede bilmediğim ve ya aklıma yatmayan bir durum var ki soruyorum size
güzel insan, ben sana bir tek telin 4-5 amper değere sahip olduğunu söylesem ve bunu kırk yıldır filan bildiğimi, yap gitsin dediğimi. buradaki ustalar beni döverler, nasıl tavsiye veriyorsun derler. sana olurunu anlattım yapıp yapmamak senin elinde. bu arada sigorta neden atar sorusunun cevabı o kadar uzun ki, anlat anlat bitmez. sen gir seri lambanı dediğim gibi. yanarsa işin zor.

takılması gereken sigorta 3,15 amper.
sigorta durduk yere atmaz. muhtemelen devrede bi arıza vardır.
cam sigorta piyasasında kalite ayaklar altında olmasına rağmen kablo teli kullanmanızı tavsiye etmiyorum ha arıza arıyacaksanız @paskomya yol göstermiş zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri