Klima elektrik bağlantısı Hk önemli

Arkadaşlar klimalar da elektrik dağıtımı dış ünite uzerinden mı yoksa iç ünite üzerinden mi yapılıyor.birde ortalama kaç amper çekiyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ana Şebeke dış üniteye bağlanıyor fakat kabloyla tesisat iç üniteye aktarılıyor. Çekilen amperi etiketteki wat değerini 240 (şebeke cereyanı) bölerek bulabilirsin.

Enerji beslemesi klima marka model ve özellikle kapasiteye gore degisiklik gosterir.

Genelde dusuk kapasiteli split uniteler ic uniteden beslenir. Buyuk kapasiteli ve trifaze uniteler dis uniteden beslenir.

Akim konusu sayin @by lent inde dedigi gibi ya etiket bilgisine bakacaksiniz yada klimanin uretici kataloguna bakacaksiniz.

Teşekkür ederim bı sorum daha olacak klimaya zaman rölesi baglasam role tekrar enerji verdiğinde klima kendisi acilirmi yoksa her seferinde kumandan açmak gerekir mi

Teşekkür ederim bı sorum daha olacak klimaya zaman rölesi baglasam role tekrar enerji verdiğinde klima kendisi acilirmi yoksa her seferinde kumandan açmak gerekir mi

bU KLİMALARIN İÇERİSİNDEKİ YÜKLÜ OLAN YAZILIMA BAĞLI. Kimi klima çalışırken kimi klima kapalı konumda kalır.

Genelde elektrik kesintisinden sonra tekrar çalışmaz.

Enerjiyi kesmeyi pek tavsiye etmem. Bazı markalarda kompresör ısıtıcıları mevcuttur. Bu kompresörün sıcak kalması yağla gazın ayrışması içindir. Soğuk kalkışlarda istenmeyen mekanik aşınmalar meydana gelmektedir.

Akşam çıkışlarda ve paydos saatlerinde açık bırakıp gidiyorlar bunu engellemek için takmak istemiştim elektriği röleyle veya kumandadan kapatmak arasında fark varmı

Evet yukarıda bahsettiğim gibi karter ısıtıcısı devre dışı kalıyor. Soğuk ilk kalkışlarda kompresör sorunları oluşabiliyor.

Evet yukarıda bahsettiğim gibi karter ısıtıcısı devre dışı kalıyor. Soğuk ilk kalkışlarda kompresör sorunları oluşabiliyor.
Resimdeki gibi bir özelliği olan klimada sizin söylemiş olduğunuz sıkıntı oluyor mu
Screenshot_20171030-215413.jpg

Kendinden zamanlayicisi bulunan klimalarda cihazin kendi besleme enerjisi kesilmedigi icin sorun olmaz.

Off timer zamanini girerseniz girilen sure zarfinda cihaz duracaktir.

arkadaslar yeni bir ev yaptiriyorum ic ve dis üniteyi kendim baglamak istiyorum..Sigortadan itibaren bir linye cekmek istiyorum bu linyeyi ic ünite yemi yoksa dis uniteyemi cekmemgerek suan hangi model klima alacagaima karar vermedim daha

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri