Kepware OPC ile Siemens Simotion Control Haberleştirme

webtimi1

Üye
merhaba arkadaşlar;
Siemens Simotion ile Kepware OPC ile Haberleştirmek istiyorum
yada başka OPC ile nasıl yapılır?
Siemens Simotion D425 modeli olursa iyi olur.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bende onu arastırıyorum fkat somut bısey bulamadım

arkadaşlar merhaba ben çalıştığım iş yerinde kepware opc s7300 için kullanıyorum s7300 için ethernet driver lisansını satın alıyosunuz
configration programındada tagleri oluşturuyorsunuz veri izleme kısmınıda ben .net c# yazdım hallettim çok güzel bir yazılım sıkıntısız
haberleşiyor ben çok memnunum kepware türkiye deki temsilcisi asp otomasyon

Fatih bey size mesaj atamıyorum.yazdığınız c# programı hakkında mesaj atabilirmisiniz.

arkadalar merhaba, benden sonraki arkadaşlar için yazıyorum bunu. bende uzun süre kepware ile simotion d yi haberleştirmek istedim. ve oldukça zamanda kaybettim. bu konu için kepware ile görüştügümde, kepware simotion driver V12 versiyon için yok. V13 te yapacakları belirttiler. kepware kullanmak isteyen arkadaşların dikkatine. illa arada bir server olsun istiyorsanız, siemensin simatic net i kullanmanızı tavsiye ederim. kolay gelsin. Ahmet.

Kepware programı sadece belirli markalardan değil birçok generic marka model protokolden de veri okuyabilir. Simotion scout programı üzerinde zaten yazıyor, kepware tarafında gerekli driver şu; opc xml da client

@calivaron 'unda dediği gibi simotion scout opc-xml-da client'ı ile haberlesiyor.Kepserver tarafında kurulum yaparken http://<IP_ADDRESS>:80/soap/opcxml adres kısmına bunu yazmanız yeterli . IP adresi kısmı cpu ' ya ait ip olacak sadece.

bien,
Puedes publicar fotos de la configuración en simotion y kepware,
Ha verificado que se están conectando porque estoy usando el canal de cliente OPC-XML-DA y no puedo importar las variables de simotion.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri