Kendi yaptığım cnc için g code

trgyada

Üye
Herkese iyi günler proje olarak kesim yapabilen robot kol projesi aldım ve sorum şu kendi tasarladığım robot kol için gerekli elektronik bağlantıları sağladım ama bu robot kola uygun g code üretici bir programı nasıl bulabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var

Öncelikle kendi oluşturduğunuz yapıyıyı fotoğrafla ve ayrıntılı açıklayabilirseniz daha kolay yardım alabilirsiniz.

Kontrol kartınız nedir?

image_7add5ad986aa8757bcae4456466bd4d3.png

yapı şekide görüldüğü şekildedir B ekseni uç tarafında 180 wattlık bir spindle takılacak ve motorlar servo ama maddi imkan yetersizliğinden sistem normal boyutundan küçük parçaları kendi 3 boyutlu yazıcım ile yaptım bu arada söylemeyi unuttum elektrik-elektronik mühendisliği okumaktayım kontrol kartı olarak ta 5 eksen mach3 kartı satın aldım aliexpressten linkini aşağıya yazacağım son olarak solidworks 2017 ve solidcam 2017 programları kurulu ve hazır vaziyette

@abdulsamet yücel mach3 ile senin yapacağın robotun 1:1 ölçeklisini kontrol ediyor yardım edecektir bu konuda

konu hala güncel bilgili arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var

Ben robot koluna paletleme yaptırdğım için manuel olarak pozisyonluyorum robotu ve her pozisyonunu kaydediyorum. Sonra kendim not defteri açıp not defterinde g kodunu düzenliyorum robot kolumun çalışma senaryosuna göre. Ben burdaki arkadaş gibi çizim yaptırmak istemediğim için robot koluna bir g kod üretecine ihtiyacım olmuyor. Fakat bugün tamda bunu arastıryordum. Hatta bundan öncede arastırdım fakat somut bır sonuc bulamadım. Eğer çizim yaptıracaksan cok zor bir proje olur bu. Bende bu konu için arastırma yapıcam eğer ki kayda değer bir şey olursam paylaşıcam burda..

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri