Kendi yapımım inverter kaynak makinası

devreci_

Üye
Bunu yayınlamıştım ama bu sitede de bulunsun. Çok güzel çalışıyor 4mm elektrodu yağ gibi eritiyor :D
çubuk asla demire yapışmıyor 250Amp gibi çıkşı var.

Plazma kesim için çıkışda var ama kesim için bir devre daha gerekiyor.

Devre copyright bana aittir :D.

rter_Arc_Welder_Plasma_Cutter_Power_Circuit_Schema.gif

Smps_Inverter_Arc_Welder_And_Plasma_Cutter_Power_REs1.jpg
Smps_Inverter_Arc_Welder_And_Plasma_Cutter_Power_Circuit_Schemsdsdfa.jpg

Teşekkürler..

Eğer malzemeler Türkiye'den alınırsa 300tl mal oluyor :(

Eğer çinden (aliexpress) alırnırsa 150tl ye bundan iki tane yapılıyor, tabi mallar sahte çıkmazsa :D

devreci emeğine ve ellerine sağlık .sen mühendis misin.nasıl hesaplamışsın bravo.yoksa başka devreleri değiştirip ekleyip icat mı ediyorsun.

Kendimi geliştirmeye çalışıyorum , devre çizimi bana ait , hesaplama değil de çizim önemli , eğer çizimde büyük problem yoksa bi iki deneme ile uygun değerler bulunabiliyor.
Mühendis değilim.

Son düzenleme:
Aslında bunu AC destekleyecek hale getirirseniz (aluminyum kaynağı için), piyasadaki pahalı AC TIG makinalara güzel bir alternatif olur. Şu anda işe yarayan AC TIG makinaları en az 10,000 TL :eek:

Plazma kesiciler de Türkiye'de 5000TL.

Hocam ac çıkış almak zor bi iş değil hatta şekilli dalgalı bile yaparım da Türkiye'deki şartlarla sadece vakit kaybı olur sonuçda direnci bile çinden alıyoruz. Fazla hayal kurmamak lazım.

devreci_ eline sağlık, acaba kullandığın ferit nüve (power trafo) ölçüleri nedir? Vede Kaç khz de çalışıyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri