Kendi yapımım inverter kaynak makinası

Ne Filitresi hocam adam sallamış.

O kesilen kablolar bobine gidiyor olması lazım. O bobinden çıkan tel ise eksi uca gider yani torça.

Şu an tig çalışmıyor değil mi ? Güzel bir topraklama ile iş çözülür

Mesela benim yaptığım plazma kesicide (aynı sistem bunda da var) plasma kesim yaparken odadaki
lcd televizyon durmadan kapanıp açılıyordu kombi kapanıp error veryiordu ,ben de dışarıdan toprağı kazıp musluk vs gömdüm toprağa makinanın dışına ve penseye bağladım bunu yapınca hiçbir problem olmadı.

Size bişeyler öenerbilirim ama elektronikden iyi anlamanız lazım, yoksa hem masraf çıkar hem de çarpılma riskiniz var.
Tig iğne temasıyla çalışıyor.. Bobine gidiyor dediğiniz yüksek vpltaj bobini ise doğru o anten gibi uzantısı olan kormızı kablo papuç ların olduğu yere gidiyor iki kesik kabloda papuçlardan geliyor.. Bobin deyince kafam karıştı tamircide aşağıda bi bobin olması lazım demişti trafo tarzı onu sökmüşler o filtre görevi görüyor gibisinden. Eğer bobinden kastınız yüksek voltaj sa 380 makina 3 faz 1 toprak bağlı.. Bi fabrikada bu olaylar oldu toprak da sorun da olabilir ama o an yaklaşık 10 kaynak makinası imalattaydı.. Onlarda topraklamadan sorun duymadım. Yinede sağlam topraklaöada deneme yapıla bilir.. Yanlız hangi kablo artıya gidiyo hangisi eksiye gidiyor hatırlamıyorum bobin in uç kısmımı takip edip bulurum uç kısmı artıya mı gider eksiye mi..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri