Kendi işini yapma konusunda yardım

sralatas

Üye
Degerli meslektaslar,
3 senedir pano sektorundeyim. Imalat proje teklif ag ve og de calistim daha cok ag kisminda. Yalniz problem su ki bu is beni mesleki anlamda pek sarmiyor. Otomasyon alaninda calismak istiyorum fakat sektorun durumu malum bu aralar personel alimi pek yok sansima. Asil istegim kendi isimi yapmak. Plc 'den baslangic seviyesinde anliyorum siemens s7 200 logo,schnedier zelio falan yazabiliyorum ama sektor icin maalesf yeterli degil. Akilli ev sistemleri, hvac, uzun vadede solar sistemlerle alakali is yapmak istiyorum. Bu konuda sizce nasil bir yol izlemeliyim? Bir turlu otomasyon sektorune gecemedim en buyuk handikap bu bunu nasil asacagimi da acikcasi bilmiyorum. Daha once bu sureclerden gecen varsa tavsiyelere acigim.tesekkurler

iş ilanlarından da anlaşılacağı gibi piyasa berbat durumda. önceden bir çevre edinmediyseniz piyasada işiniz zor. galiba en iyisi bir torpil bulup kamu kurumuna kapağı atmak.

1.kural) Yaşadığın şehir nasıl bir şehir atıyorum ankara istanbul gibi bir yer ise malesef sektörde eritirler.
çünkü bu işlerin gerçek anlamda kurtları var.
2)tanıdık çevre çok önemli tanıdık dedimse bakal amca manav dayı demiyorum makine konusunda kelle adamları tanırsan mükemmel
3)küçük bir iş yeri açıp ilerlersin örneğin elektrik dükkanı gibi .

1.kural) Yaşadığın şehir nasıl bir şehir atıyorum ankara istanbul gibi bir yer ise malesef sektörde eritirler.
çünkü bu işlerin gerçek anlamda kurtları var.
2)tanıdık çevre çok önemli tanıdık dedimse bakal amca manav dayı demiyorum makine konusunda kelle adamları tanırsan mükemmel
3)küçük bir iş yeri açıp ilerlersin örneğin elektrik dükkanı gibi .
Istanbulda yasiyorum fakat sektorde kelle adamlari henuz taniyamadim. Genelde onlara isyapan insanlarla tanisma firsatim oldu. Bakalim nasip takip edip gorecegiz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri