Kapasitif ceza

lakin gece küçük bir capasitif ceza devam ediyor monofaze kondanstör kabul etmiyor zaman saatine 3 tane 0.50 kwar kondanstöer bağlasam akşam 8 den sabah 8 ze kadar çekili kalsa nolur veya rg315cs almam gerekecek
Gece sistemde yuk oluyor mu?
400 kva trafoya 5 ila 6 kvar arasi kondansator baglayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Trafo takılacak sabit kondansatör tüm yük kesilir ve elektrik saatinde 5:8:0 değeri alınır 15 dk sonra tekrar alınıp 4 ile çarpılır ( aslında tam 1 saat beklenip alınırsa en sağlıklısı) bu değeri akım trafosu çarpanı ile çarparsın sana kondansatör güçünü verir misal 1 saatte 5:8:0 yazdığı değer 0,005 trafo çarpanı 1380 olsun 1000kva göre 0,005*1380=6,9 kvar kondansatör gerekli bunuda 6kvar veya 6,5 kvar olarak takılır tam değer takılmazki biraz reaktife kaysın asıl olan günlük sayaç takibi yapmaktır

Arkadaşlar tesis 400 kwa ancak panonun beton kaide altında 1000 kwa trafoya göre hazırlandığı için 20 kwr koymuşlar tespit ettim söktüm 5 kwr bağladım sorun düzeldi herkese teşekkürler

Yüksek gelme ihtimali olabilir.Takip gerekir.

5 kwr ideal diye düşünüyorum aktif omik yük de fazla ısıtıcı

Sabit kondansatör diye anılan şey aslında ihtiyaç olarak hiç bir zaman sabit değildir. Ohmik yükte çekseniz trafo sargılarından geçen akım artacağından reaktif artar. Bu işin bir uyduruk birde kalıcı çözümü vardır.
Uyduruk olanı; kontaklı ampermetre ile yüklenme arttıkça devreye ilave kondansatör ekleme.
Daimi çözüm; Trafo girişine akım trafosu koyarak ve uygun röle kullanarak. (O.G. akım bilgisiyle kompanzasyon)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri