Kapalı balkon içinde kalan elektrik panosu

evren22

Üye
Fotoğraftaki bu alanı kapalı balkon yapmak istiyorum. Kapattığım zaman elektrik panosu okla gösterdiğim yerde camla kapandığında içerde kalacak. Bu panoyu o bölgeden çıkartabilir miyim? Sayaç okunamıyacağı için sorun olur diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Ekli dosyalar

• B1C510CD-5FB1-4A3E-904B-8E047F34F1F2.jpeg
    B1C510CD-5FB1-4A3E-904B-8E047F34F1F2.jpeg
    488.2 KB · Görüntüleme: 32
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Fotoğraftaki bu alanı kapalı balkon yapmak istiyorum. Kapattığım zaman elektrik panosu okla gösterdiğim yerde camla kapandığında içerde kalacak. Bu panoyu o bölgeden çıkartabilir miyim? Sayaç okunamıyacağı için sorun olur diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Panonun iç detaylarını gösterir resmini de eklerseniz daha sağlıklı cevap alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 99C01E36-F3C8-44FD-8D6E-467916D4630F.jpeg
    99C01E36-F3C8-44FD-8D6E-467916D4630F.jpeg
    269.8 KB · Görüntüleme: 17
Bulunduğu duvarın arka yüzüne panoyu çevirirseniz olur gibi. Sayaçlara dağıtım şirketinin erişebilmesi gerekli. Yerden yüksekliğini de göz önüne alın.

Malesef o taraf başkasının arsası

Bu daha önce sayaç panosunu yeri değişti mi ?
elektrik kofresi nerede ( ana girişi ) ?

Elektrik mühür fekki .
Bağlı olduğunuz elektrik dağıtım şirketine başvuru yapmanız .

https://www.bedas.com.tr/tr/biliyormusunuz/0/bunlari_biliyor_musunuz

Bunları Biliyor Musunuz?​

Ana Sayfa / KURUMSAL / Basında Biz

Dağıtım lisansı sahibi tüzel kişinin ilgili mevzuata uygun olarak kestiği elektrik enerjisini yükümlülüklerini yerine getirmeden açarak veya açtırarak kullanan abonelere kaçak elektrik kullanım hükümleri uygulanır.
Müşterinin mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmesi halinde elektriği bağlanır.
Elektrik sayacı üzerindeki plastik mühürlerin bozulması durumunda EPDK, Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin 13.maddesi uyarınca kaçak işlemi yapılmakta ve ilgili kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 163/3 fıkrası uyarınca KARŞILIKSIZ YARARLAMA ve Türk Ceza Kanunu’nun 203.maddesi uyarınca MÜHÜR BOZMA suçlarından haklarında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda
bulunulmaktadır.
Saat üzerindeki plastik mühürün bozulması durumunda, kişiler hakkında kaçak işlemi yapılmakta ve ilgili kişiler hakkında mühür bozma, karşılıksız yararlanma suçlarından, ilgili mahkemeye suç duyurusunda bulunulmaktadır.
Abone, sayaç ve üzerindeki mühürlerin muhafazasından sorumludur.
Kaçak elektrik kullanımı karşılıksız yararlanma suçudur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri