Kamp Duş Yapımı

anavarza1

Üye
Arkadaşlar merhabalar araç cam püskürtme pompası ile kamp duşu yapmak istiyorum. Aşağıdaki görseldeki pompayı aldım çift çıkışlı. Çift çıkışı hortum aracılığıyla teke düşürüp başına duş başlığı bağlayacağım. Tek girişe de su hortumu bağlayıp damacanaya atacağım.

Asıl soruma gelecek solursak mu pompalar sanırım 12v 4 amper (12v olduğu kesinde amperi bilemiyorum) araç çakmaklığı da 12v buradan enerjiyi alsam pompaya bir zararı olur mu?
9787650768946.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çakmaklık sigortası en az 15 amper diye hatırlıyorum. Çok uzun süre çalıştırmayacaksanız uygun kablo ile rahatça besler. Fakat süre uzadıkça aküyü sömürür!

Çakmaklık sigortası en az 15 amper diye hatırlıyorum. Çok uzun süre çalıştırmayacaksanız uygun kablo ile rahatça besler. Fakat süre uzadıkça aküyü sömürür!
Teşekkür ederim. Doğada, denizden çıktıktan sonra 3-4 dk kullanacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri