Kamera Sistemi Kurmak istiyoruz.

bu sistemde en iyi yol bence kayıt sistemidir.hem elektrik kesinştisinden sonra otomatik olarak kendini devreye alabiliyor.bu konuda sana tavsiyem CHENOVA dvr cihazı internet üzerinden hızlı görüntü aktarımı saglıyor..

bu sistemde en iyi yol bence kayıt sistemidir.hem elektrik kesinştisinden sonra otomatik olarak kendini devreye alabiliyor.bu konuda sana tavsiyem CHENOVA dvr cihazı internet üzerinden hızlı görüntü aktarımı saglıyor..

kayıt cihazı kullanılmadanda bir swicher yada guad lada bu işlem gerçekleştirilebilir burada amaç sadece izlemekise tabi eğerki kayıt a ihtiyaç war ise speed dome kullanılacak ortam da bence kaliteli bir kayıt cihazı olması bence daha iyi olur mesela avermadia,spy,everfocus yada dali olabilir.mesela şuan piyasada yeni olan EVERFOCUS EPTZ3600IP 36X IP SPEEDD DOME kamerasını tavsiye ederim piyasa malı kullanmayın derim ilk hafta atarsınız çöpe...

30 kameralı sistem için maliyet nekadr olur acaba?

uzak mesafeler ıcın vdıst kullana bılırsınız vıdeo sınyalını guclendırmıs olursunuz

slm arkadaslar bi piroplem var bunun icın arkadslardan yardımcı olmalarını istıyorum acil anoslu bir sistemımız müzik sistemıyle acil anos ortak tırasfer yapmak icın ne gerekiyor ipeden gelen ipeye giden yazıyor bu gelen ve giden netregelıp ne re gidecek şimdıden tşkler

axis IP de güzel , Seçim olarak da iyi . hayırlı olsun ama. aynı anda 10-15 kişi dersen GÜNEŞ SİSTEMİNDEN IP KAMERA ALSAN YİNE FARKETMEZ.. .) network altyapısı oluşturman lazım.. bunun için keşif ve çalışma ile client/client mantığı ile kablosuz ağ oluşturman ve localde server/ client mantığı ile merkezini , ama dersenki illa TÜRK TELEKOM ALTYAPISI ile 15 kişi ... olmaz / olamaz derim 1fps/sn ancak ya gelri gelmez.. ve sistemin çok kararsız hale gelir. uzaktan reboot yapman gerekirr......
BENDEN SÖYLEMESİ..

Merhabalar,
Konuyu açtıkdan sonra yaptığım araştırmalar ve denemeler sonucu Axis 214 PTZ ip kamera almıştım. Buradada marka vererek belirttim ama reklam yaptığımı yazan arkadaş olmuş, Axis firmasından herhangi bir pirim almadığım için adamların reklamını niye yapayım, ben istediğim çözüme ulaştığım ve araştırmalarımın sonucunda vardığım kanıyı ve tecrübeyi paylaşmak için yazdım. Benim yapmak istediğim sistemi, yapmak isteyen bir başkası olursa fazla araştırmasına gerek kalmadan kaliteli markalara yönelsin istedimki boşa vakit harcamasın.

Şimdi gelelim kullandığım süre içinde yaşadığım tecrübeye,

Sayın ugurmuhendislik arkadaşımızın da söylediği gibi çok kişi aynı anda bağlandığında aldığımız görüntülerde yavaşlama oluyor tabiki ama ben aldığım kamera ile aynı anda hiçbir ek aparat ve yardımcı program falan kullanmadan 15 kişi aynı anda bağlandık. Benim kurduğum sisteme ilk başlarda çok talep oldu ve çok kişi görüntüyü görmek için yığılma oldu, fakat sonraları görüntüye bakmak isteyenlerin zamanları farklı saat ve dakikalarda olduğu için aynı anda 5-6 kişi bağlı olduğunda bile rahatsız edici bir görüntü agırlığı olmadı. Ben aldığım kameradan çok memnunum görüntü olarakda süper tatmin edici bir görüntü aldığımı belirtmek isterim.

Konuyu cevap veren kimse mesafeden bahsetmemiş . Kaliteli bir RG6 kablo ile 120 m kadar görüntüde sıkıntı çıkmaz mesafa uzarsa görüntü kaybolur . Kaliteli bir RG11 kullanırsanız 200 metreye kadar görüntülerde netlik kaybolmaz üstünde yine sıkıntılar çıkar . Bu değerleri markaların kablo kataloglarından da öğrenebilirsiniz . IP kameralar içinde yine CAT6 ile 100 metreye kadar sorun çıkarmaz ama üstünde yine aynı problem . CAT7 ile yaparsanız 150 metreye kadar bir sıkıntı çıkarmayabilir . Ayrıca kullanacağınız switch Power-ON özelliği olmalı . Şu an aklıma gelen başka da bir problem yok . Benimde aslında hep aklımda olan birşeydi köye kamera yerleştirip web sitesinden izletmek . Bunun en mantıklı yolu ister DVR üstünden ister kamera üstünden bir WEB server dan izletmektir . Sebep nedir dersek köyde kullanacağınız internet 8 MB bile olsa 8/4 = 2 Mbit . Eğer kullanacağınız Kameralar HD kalitede olursa gondermesi gerekn veri oranı 2 Mbiti geçiyor sizin 3 Kamera kullanacağınızı varsayarsak 6 Mbiti bile geçiyor upload oranınız . Buna göre normal ADSL hattı üstünden upload oranınız çok düşük kalacak . Uydunet kullanırsanız DownStream ve UpStream bir birdir . Yani 8 Mb indirme hızınız varsa 8 MB upload hızınız vardır . Buna gore en kolay ve mantıklı yol bir web server üstünden yayına vermek mantıklı olur . Eğer anlamadığınız bir yerler varsa yine açıklayabilirim . Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri