Kamera görüntüsünde kararma

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar bir atölyeye 8 ad kamera takıldı ancak belirli zaman aralıklarla tv görüntüsü kararıp geri geliyor önce voltajdan şüphelendik yeni bir regülatör bağladık 225 volta getirdik düzelmedi sorun tesisattamı diye kamerayı çıkardık tv görüntüsü gidip gelmedi dolayısı ile tesisat voltaj ve tv dede sorun olmadığını anladık topraklama nötr ayrı ayrı bağlantı yapıldı sıfırlama ve kısadevre yok lakin pvr kayıt cihazı sürekli 3 saniyeliğine görüntüler gidiyor 3 saniye sonra geri geliyor 5 dk sonra 3 saniye tv kararıyor görüntü geliyor mütemadiyen devam ediyor sıkıntı nedir acaba

Kayıt cihazını kontrol edınız cıhazdaki baplantılarda ve cihazın içinde ki lehimlemelerde ısınmadan dolayı gevşeklıl sorunundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bir atölyeye 8 ad kamera takıldı ancak belirli zaman aralıklarla tv görüntüsü kararıp geri geliyor önce voltajdan şüphelendik yeni bir regülatör bağladık 225 volta getirdik düzelmedi sorun tesisattamı diye kamerayı çıkardık tv görüntüsü gidip gelmedi dolayısı ile tesisat voltaj ve tv dede sorun olmadığını anladık topraklama nötr ayrı ayrı bağlantı yapıldı sıfırlama ve kısadevre yok lakin pvr kayıt cihazı sürekli 3 saniyeliğine görüntüler gidiyor 3 saniye sonra geri geliyor 5 dk sonra 3 saniye tv kararıyor görüntü geliyor mütemadiyen devam ediyor sıkıntı nedir acaba

Yazınızdaki bu ibare kamerayı söktüğünüzde sorun olmuyor mu? Bunu anladım ama ,

Eğer kamerayı söktüğünüzde düzelme oluyor ise kameraların beslendiği güç kaynağı yetersiz olabilir güç kaynağı ile kamera arasındaki kabloda zaafiyet olabilir. Kamera sorunlu olabilir gibi fikirler geliyor aklıma.

Kolay gelsin.

Hocam kameranın besleme hattını kontrol edin ..kablo mesafesi uzun ve kesit 0.22 ise 0.50 kablo ile deneyin ..çok büyük ihtimalle besleme sorunu yaşıyorsunuz diye düşünüyorum .

[/QUOTE

1 kamaraları tek tek tak hangisinden kararma yaparsa o Kamera arızalıdır yada adaptör arzalanmiş voltaşı yeterli vermez eyer bunları yaptiysan hala duzelmese
2 kayıt cihazın elektronik kartın devrelerden parazitler vardır ondan yapar

Hocam kameranın besleme hattını kontrol edin ..kablo mesafesi uzun ve kesit 0.22 ise 0.50 kablo ile deneyin ..çok büyük ihtimalle besleme sorunu yaşıyorsunuz diye düşünüyorum .
kayıt cihazı besleme hattı 15-20 mt 3x2.5 ttr kablo power 1 tane

Yazınızdaki bu ibare kamerayı söktüğünüzde sorun olmuyor mu? Bunu anladım ama ,

Eğer kamerayı söktüğünüzde düzelme oluyor ise kameraların beslendiği güç kaynağı yetersiz olabilir güç kaynağı ile kamera arasındaki kabloda zaafiyet olabilir. Kamera sorunlu olabilir gibi fikirler geliyor aklıma.

Kolay gelsin.
kayıt cihazından çıkan hdmı kabloyu tv den komple ayırdığımız zaman tv de git gel kararma olmuyor tv direk çalışıyor buda kayıt ve kamera sisteminin sorun yaptığını işaret etmekte

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri