kamera bağlantı ve kurulumu hakkında bilgi

teke

Üye
ben kamera ve güvenlik işlerine girmek isteyen bir işyeriyim bana elinizdeki dökümanları ve kamera izleme programını bilgisayara nasıl yüklendiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
teknik öğretmen serhan

Sn.teke,buradan bu tarz bir yaklaşım ile amacınıza ulaşamazsınız.Benim tavsiyem kendinize distrübütör bir firma seçin.Bu firmayı seçerken fiyat kalite ve satış sonrası hizmetler bakımından dikkat edin.Fima da sizi kabul eder ise,gereken desteği alarak amacınıza ulaşırsınız.Müşteri potansiyeliniz hakkında bilgi verirseniz.Firmalar konusunda da isim verebilirim.Duruma göre bulunduğunuz yerdeki veya yakınındaki bu işleri yapan bir firmanın alt bayisi de olabilirsiniz.İşte bu aşamalardan sonra burada altyapınız var olarak sorular sorduğunuzda cevaplar alırsınız.Başarılar dilerim...

sn.tknsyn dostum.biz genellikle taahhüt işi yapan bir firmayız ve fabrika işi yapmaktayız.bu işletmelerde kamera ve alarm alt yapısı kuruyoruz fakat bağlantı ve kurulumunu bilmediğimiz için gerisini bilgisayarcılar yapmakta bu yüzden kurulum bilgisine ihtiyacım var

sayın teke arkadaşım kurulumunu burdan öğrenemezsin ama belki teknik bilgiler edinebilirsin fakat uygulamaya gelince işin içinde kalırsın
en güzel öğrenme birebir uygulamaya katılmaktır
işi bilgisayarcılara veriyoruz diyorsun
o zaman işin daha da kolay işi verdiğin bilgisayarcıyla sende birlikte git onlara yardımcı ol birlikte çalış isteklide olduğun için bu işi bir iki işte kaparsın
kolay gelsin

Sn.teke,alt yapı kurduğunuz yerlerde,bilgisayarcılar sizin taşeronunuz mu,siz onların taşeronumusunuz?Yoksa her ikiniz birden başkasına taşeronmusunuz?
Eğer malzemeyide temin eden ana firma konumunda iseniz,satınalma yaptığınız firmadan her türlü teknik desteği alabilirsiniz.Yani alarm ve kamera ekipmanı tedarilçisi ile alışveriş ediyor olmanız gerekiyor.Bunun dışında Sn.zerria'nın da belirttiği gibi ama bilgisayarcılar ile,ama bir bilen ile mesai yapmanız gerekiyor.Ayrıca marka model ve teknik ayrıntı vererek buradan kısmen cevaplar bulabilirsiniz.Hatta bazı bilgilere internet ortamında ulaşabilirsiniz.Ama tamamına değil...

haklısınız aslında amaa ben taahhüt firmasında üst taşeronum işi alıp alt yüklenicilere devrediyorum ama kaprislerinden bıktığım için ve işçilikte fahiş fiyat almalarından dolayı bu işe girmeye karar verdim montaj konusunda tamamen bilgi sahibiyim sadece kurulan izleme progrmını ve sabit ıp konularını bilmiyorum aslında sorunum sadece bundan ibaret.yani kamera kurulacak yerlere ben karar veriyorum ben kablo çekiyor ve monte ediyorum sadece kurulumunu yaptırıyorum bilgisayarcılara ama illallah ettiriyorlar bana o yüzden yardım istiyorum.sn zerria ve sn tknsyn e teşekkür ederim ilgileri için

slm arkadaşlar bende öğrenciyim tasarım olarak güvenlik sistemlerini almıştım. tasarımımı bitirmek için en son olarak fiyat analizi yapmam gerekiyor. piyasada kurulan sistemlerin maliyeti ortalama ne kadar oluyor. yaptığım sistemde 10 adet kamera olacak ayrıca 150 m^2 lik bi alan düşünün içinde duman dedektörleri ve sensörlerde olcak. böyle bir sistem aşağı yukarı ne kadara mal olabilir. cvplarınız için şimdiden teşekkürler..

slm arkadaşlar bende öğrenciyim tasarım olarak güvenlik sistemlerini almıştım. tasarımımı bitirmek için en son olarak fiyat analizi yapmam gerekiyor. piyasada kurulan sistemlerin maliyeti ortalama ne kadar oluyor. yaptığım sistemde 10 adet kamera olacak ayrıca 150 m^2 lik bi alan düşünün içinde duman dedektörleri ve sensörlerde olcak. böyle bir sistem aşağı yukarı ne kadara mal olabilir. cvplarınız için şimdiden teşekkürler..
ben bir şirkette güvenlik sistemleri satış sorumlusuyum senin istediğin bir düzeyde normal bir sistem biraz pahalı oluyor
ayrıca kamerayı nerde izliceksin alarm sistemi izlemelimi (hm) olacak bunlar hep ayrıntıdır ayrıntılar arttıkça fiyatıda artar açık olursan daha yardımcı olabilirim

kardeş ben bocsh derim kurdum devreye aldım
kolay ve
pratık sana kalmış

sn.teke bu konuda sana teknik destek verebilirm fakat bu bunu en iyi bu sistemi kuran biriyle mesai yaparak öğrenebilirsin bu işin bikaç yöntemi vardır yapacağın sisteme göre değişir en basit olanı herhangi bir kameradaki görüntüyü yada görüntüleri pc ye akdardığın zaman bu görüntüleri local yada uzak erişime açıp vede şifreleyim bu işi yapabilirsin
ama öncelikle statik (sabit) IP edinip modem üzerinden sistemin kulandığı portları açıp pc yi sistemin kurulu olduğu pc ye yönlendirir ve dışardan ıp:portno yazarak camera görüntülerine ulaşabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri