Kablo yerine bara kullanımı

Veba

Üye
Arkadaşlar yapılan, İndirici merkezlerde ,kabloları yer altından getirip,aynı şekilde hücrelerin altından bağlıyoruz.Hatta binanın altını büyük yaparak kablo geçişlerini(1 insan rahat hareket edebiliyor) hallediyoruz.Benim sorum acaba hiç içinizde, o binanın altına giren kablolardan itibaren direk bara kullanan oldu mu kablolar yerine?Fakat bus-bar sistemi olarak.Bana maliyet ve esnekli açısından daha uygun geliyor bu sistem.Hatta bir italan firması(zucchini) karşılaştırmasını yapmış,oldukça mantıklı.Bu konu hakkında fikri olan var mı acaba?Ya da bu sistemi kullanıp verim alan?

Bara derken busbar'ı kast etmiştim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yalnız ben trafo merkezlerinde kullanarak,mal,yet,esneklik,güvenlik açısından bilgi almak istiyorum.Siz daha ziyade kapalı tesisler ve fabrikalar için olan şekilleri göstermişsiniz.

zuchini markaya güven olmaz. gersan, abb yada eae den şaşma derim.

Bir markayı kötülerken, güven olmaz derken nedenini niçinini de açıklamalıyız öyle değil mi? Bunu buraya yazmak istemedim ancak özel mesajıma cevap vermediğiniz için yazmak zorunda kaldım.

Zucchini Busbar UK, Power Distribution Systems, Power Distribution Installation, Busbar Trunking Systems, Industrial Cabling Systems and Commercial Trunking Systems in the UK

İngilterenin göbeğinde west midlands'da satılan ISO belgeli bir ürün.

kesinlikle EAE derim, birincisi çok kaliteli, ikincisi yerli imalat, bu güne kadar hiç bir problemini görmedim,

konu ile ilgili kontak isim verebilirim, yardımcı olurlar,

EAE

yağmur yağiş almıyorsa zemin yerden yüksek ise ve böcek fare gibi haşerelerde yoksa kullanım puroje uygulamasıda rahat olabilir deneyin bence denemeden korkmayın sonucuda paylaşın lütfen...

antalyada 3 yıldır turızmde 5 yıldızlı bır otelde elektrık sefı olarak calısıyorum arkadaslar edındıgım bır tecrubeyı lutfen dıkkate alın son 3 yıldır bus bardan basımız agırdıgı kadar hıcbırseyde agırmadı oncelıkle bus bar yapı olarak elektrıgı saglam ıletecek bır malzeme olmasına karsın tek dez avantajı eklerının olması tork tıpı eklerının zman ıcınde gevsemesı sonucu duzenlı torklanması gerekıyor ve kı bu duzgun takıp edılmedıgı taktırde olusan gevseklıkler zamanla o bolgede ısı olarak acıga cıkıyor gıt gıde yukselen ısı yuk degerlerı ne kadar yksek olursa o kadar fazlalasıyor ve zamanla fazlar arasındakı yalıtkan malzemeyı deforme edıpyemeye baslıyor ve bır gece bır telefon gelıyor kı bus bar patlamıs herahlde sonucun ne oldugunu anlamıssınıdır.. sımdıye kadar son 3 yılda ısımını vermeyecegım ama tanınmıs fırmalrdan brıdır.. 10 dan fazla patladı.. kesınlıle bakır kablo dıyorum harcadıgınız ve harcayacagınız para ılerleyen donemlerde gıtgıde artacak basınızın agırmıs olması sıze kafı kalacakstır bu yuzden kesınlıkle buss barı onermıyor saglam bır sekılde papuclanıp baglantıları dugun yapılmıs bakır kablo sıstemını onerıyorum(kı bız su an bır o kadarda para harcayıp bakıra gecmıs bulunmaktayız):) saygılarımla

...bara sistemi çok pratik, hem de her açıdan: montaj kolaylığı ve enerji dağılımı açısından çok iyi. en azından normal kablo döşenmesi veya duvarlara tesis edilip, zahmetli kablo montajı ortada pek fazla yok...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri