Kablo ve rezistans akım bilmecesi

kont17

Üye
1-Kablolarda kesit ve mesafe artınca direnç artar mı?
2-Rezistanslarda aynı şey geçerli mi?
3- Tek fazlı yardımcı sargılı motorlarda yardımcı sargı kalın kesitli ve az sipirli olduğu halde neden direnci yüksek/ ana sargı neden direnci düşük?
Cevapları merakla bekliyorum. Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1-Kablolarda kesit ve mesafe artınca direnç artar mı?
kesit arttıkça direnç azalır. mesafe arttıkça direnç artar.

2-Rezistanslarda aynı şey geçerli mi?
resistanslarda da direnç kesit ile ters; mesafe ile doğru orantılıdır.

3- Tek fazlı yardımcı sargılı motorlarda yardımcı sargı kalın kesitli ve az sipirli olduğu halde neden direnci yüksek/ ana sargı neden direnci düşük?
3. sorunun cevabını diğer ustalara bırakıyorum.

Yardımcı sargı kesiti,nced okup, direncide yuksekdir.(ana sargıya göre)Ana sargı ve yardımcı sargı özellikleri birbirine karışmış, birileri ile kafa bulmuyosanız, sorunuzu önce iyi araştırın.

Yardımcı sargı kesiti,nced okup, direncide yuksekdir.(ana sargıya göre)Ana sargı ve yardımcı sargı özellikleri birbirine karışmış, birileri ile kafa bulmuyosanız, sorunuzu önce iyi araştırın.

Zaten sorduğum soruları bilsem foruma yazmazdım doğrusunu yazsaydınız da hepimiz öğrenSeydik forum bunun için değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri