Kablo seçimi

Hasan059

Üye
Merhaba ustalar 300 metre mesafe tahmini 40-50 kW güç olacak sizce kablo ne olmalı yer altı ve havai alpek olarak?(Arkadaşım 3*25+16 yeter diyor olamaz dedim)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba ustalar 300 metre mesafe tahmini 40-50 kW güç olacak sizce kablo ne olmalı yer altı ve havai alpek olarak?(Arkadaşım 3*25+16 yeter diyor olamaz dedim)

Arkadaşınız yanılıyor bakır için bile hesaplarsak 78 mm kare çıkıyor yani en yakın 95 lik kullanılabilir.Aleminyum için en az 120 mm kare çıkar.

Öncelikle çalıştıracağın cihaz nedir?
Güç faktörü nedir?
Trafoya yakınlığı nedir?

Önemli olan bunlar, güç faktörünü 0,8 olarak ve gerilimi 400 Volt olarak hesaplarsak 70 mm2 kablo yer altı için uygundur

Merhaba arkadaşlar.
100 watt güneş paneli siparişim geldi.
Şimdi çatıya monte edeceğim inşallah.
Yaklaşık 10 metre civarında bir kablo ile balkona inebiliyorum.
Panelden nasıl bir kablo kullanmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hepinize teşekkür ederim.

Elektrikçi den 2x2.5 ttr tam bakır alın işinizi görür. 100w panel için ekstra maceraya gerek yok. Esas kaybınız Pwm şarj cihazı kullanacaksanız onda olacak. Kablo kaybı 10w ise Pwm kaybı 40w. Gibi düşünün

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri