Kağıt Üzerinde İşletme Açmak

Çalıştığım şirket üzerine SMM çıkarmam için gerekli şartları sağlamıyor, ben de ya kendi adıma kağıt üzerinde bir işletme açacağım, ya da şartlara uyan bir şirket adına dışarıdan SMM çıkaracağım.

Kendi adıma çıkarmak için kağıt üzerinde bir işletme açmam için yapmam gerekenler nelerdir acaba? Nerelere hangi işlemler için başvuracağım, ne kadar maliyeti olur hiçbir fikrim yok. Bu konuda beni aydınlatabilecek birileri var mı?

SSK lı çalışıyorsan SMM olamazsın. Sigortanı kendin yatırıyor olman lazım. En iyi bilgiyi ODA verecektir. Oraya danış

SSK lı çalışıyorsan SMM olamazsın. Sigortanı kendin yatırıyor olman lazım. En iyi bilgiyi ODA verecektir. Oraya danış

Cevabınız için teşekkürler, ama bundan zaten haberim var. İşin EMO ile ilgili taraflarını biliyorum. Benim öğrenmek istediğim işletme nasıl açılır ve olası maliyetleri.

Konuyla ilgili bilgisi olan var mıydı acaba?

Bu konuyu en iyi cevabı muhasebeci verir ...Bi muhasebeciye danışsanız daha iyi olur..

SMM nedir anlayamadım ??? ama yapacanız şey galiba paravan şirket kurmak yasal bişey oduğunu zannetmiyorum genelde üç kağıtcışlar yapar bunu...

SMM nedir anlayamadım ??? ama yapacanız şey galiba paravan şirket kurmak yasal bişey oduğunu zannetmiyorum genelde üç kağıtcışlar yapar bunu...

Üçkağıtçılık filan değil, sadece ofis veya bir bina yerine şirket sadece kağıt üzerinde olacak. Sizin de bir tane kaşeniz.

kağıt üzerinde olmuyor maalesef. Önce bir muhasebeci bulman lazım ama kilit nokta muhasebeci yi iyi seç çünkü şahıs işletmesi açıldıktan sonra maliyemiydi vergi dairesimiydi ordan bi yerden senin işyeri olarak beyan ettğin adresi kontrole geliyolar bu adreste gerçekten böyle bir işletme varmı diye bu noktada muhasebecin gelecek kişiyi tanıyorsa problem yok türkiye şartlarında bu tatlıya bağlanıyo ve onay veriliyor. şahıs işletmesi için 3 sene önce 700 tl masraf la açmıştım. şimdi ne kadar bilmiyorum ama muhasebeci bulduktan sonra senin adına herşeyi hallediyor.. şahıs işletmesi açmak ve kapatmak kolay sana da bu yöntem uyacaktır. ama a.ş ve lmtd açacam diosan açması zor kapatması da iflas göstersen dahi 2 sene sürmekte ve o süre boyunca sabit vergilerde yüksek...

Forum istatistikleri

Konular
128,391
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri