kaçak akım rolesi

ufukkösem

Üye
slm arkadaslar garip bir durumla karsı karsıyayım yağmurların yoğun yadığı birkacgunluk surede aynı trafodan beslenen 18 adet blok dairelerinde (24 daireli bloklar) daire içi kacak akımların hepsı olmamakla bırlıkte bir coğu 2-3 gün süreyle sürekli attı .trafodan voltaj 225 cıvarıydı 218v düsüttüurdüm biraz sorun azaldı ve dediğim gibi bir süre sonra normale dondü.kullanılan kacak akımlar sayport biraz sıkıntılı onlardan şüpeleniyorum sizin bir fikriniz varsa paylasırsanız sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Binanın inşaat açısından izolasyonunun iyi olmadığı ortaya çıkıyor. Kaçak akım atmaların durması da, gerilimin 225 ten 218 volta düşmesiyle değil , daha çok yağmurların kesilmesi ile ilişkili. Sayport kaliteli bir marka değil ama bu olay da onun da suçu gözükmüyor.Saygılar

Aslında ne yağmurdan nede kaçak akımdan olmayabilir.O bloklarda topraklama eğer panodn çatıya 50 lik bakırla çıkılıp tüm dairelere burda dağıtılıyorsa bir dairedeki sorun diğer daireleride etkiliyo olabilir mi acaba?

Binanın inşaat açısından izolasyonunun iyi olmadığı ortaya çıkıyor. Kaçak akım atmaların durması da, gerilimin 225 ten 218 volta düşmesiyle değil , daha çok yağmurların kesilmesi ile ilişkili. Sayport kaliteli bir marka değil ama bu olay da onun da suçu gözükmüyor.Saygılar

tamamen aynısını düşünüyorum saygilarimla

Adı geçen ürün mekanik tip midir yok ise elektronik tip midir?

kaçak akım rölesinin atması genellikle iç tesisattan kaynaklanıyor linye sigortalarda ve buvat bağlantısındaki gevşeklikten kaynaklanır veya iç tesisatta bir kaçak olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri