Merhabalar ben bi proje üzerine çalışıyorum fakat projemde şaka sakızları gibi pil kullanarak ufak bi elektrik çarpmasını istiyorum bunun için kaç v dc kullanmam gerek (zararlı olmuycak sadece bi anlık çarpıcak düzeyde olması lazım) ve bunun için ne kulllanmam gerek yadımcı olursanız sevinirim.

55 volta kadar elektrik insana zarar vermez. 55 volt üzeri elektrik tehlikelidir üstat .
Bu hangi gerilim seviyesi için geçerli ?
AC'de 50V tehlikeli dokunma gerilim sınırı. Bu DC'de 120V ile sınırlıdır. YG'de ise hata süresine bağlıdır. Bunlar topraklama yönetmeliğinde yazmaktadır. 55V'u nereden buldunuz merak ettim, açıklarsanız sevinirim.

Bu hangi gerilim seviyesi için geçerli ?
AC'de 50V tehlikeli dokunma gerilim sınırı. Bu DC'de 120V ile sınırlıdır. YG'de ise hata süresine bağlıdır. Bunlar topraklama yönetmeliğinde yazmaktadır. 55V'u nereden buldunuz merak ettim, açıklarsanız sevinirim.
İş güvenliği uzmanımız eğitimde söylemişti mevzuatta da öyle geçiyormus kendinizde Google kaç v dan sonra tehlikeli diye yazarsaniz dokümanlar mevcut görebilirsiniz .

Merhabalar ben bi proje üzerine çalışıyorum fakat projemde şaka sakızları gibi pil kullanarak ufak bi elektrik çarpmasını istiyorum bunun için kaç v dc kullanmam gerek (zararlı olmuycak sadece bi anlık çarpıcak düzeyde olması lazım) ve bunun için ne kulllanmam gerek yadımcı olursanız sevinirim.
minicik bir EHT trafosuna ihtiyacın var. en kolay bulabileceğin manyetolu çakmaktaki mekanizma. bu arada düşük voltaj değil çok yüksek voltaj lazım. ama amper minicik olacak. azcık psikopat ben, yaptığım şok aletini üzerimde denedim. çok güzel çarpıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri