Kısa devre diyot

Ustalarım iyi akşamlar hayırlı işler, şarjlı matkap şarj bataryası bozuldu dc voltaj çıkışı vermiyordu. kartta sr5200 diyot kısa devre olduğunu tespit ettim datasheetine baktığımda 200 Volt 5 Amper olduğu yazıyor. Elimde rl207 diyot var 1000 Volt 2 Amper değerinde. Karta montajını yaptım dc çıkış verdi. Yani ben kartta diyotun voltajını yükseltmiş ve amperini düşürmüş oldum ne gibi bir zararı olur

olmaz ama üzerinden 2 amperden daha büyük akım geçerse yanar.

O diyot tam nerede kullnildigini gormeden yorum yapmak zor. Ne gorev gordugunu devredeki konumu ile yorumlamak lazim.

O diyot tam nerede kullnildigini gormeden yorum yapmak zor. Ne gorev gordugunu devredeki konumu ile yorumlamak lazim.
IMG_20210205_231105.jpg

Devre takibi yapamıyoruz ama ,

Bir smps yapisina gore trafo cikisindaki dogrultma diyodu bu.

Bu diyot sarj akimi ne ise onu taşıyabilmeli. Bence diyotunuzu buyutmeniz iyi olur.

Devre takibi yapamıyoruz ama ,

Bir smps yapisina gore trafo cikisindaki dogrultma diyodu bu.

Bu diyot sarj akimi ne ise onu taşıyabilmeli. Bence diyotunuzu buyutmeniz iyi olur.
Şarj aleti 16.8V 1.5A çıkış. Şarj edilecek bataryalar 1.3Ah 18.7Wh. Benim taktığım diyot 2A. ama en iyisi kısa devre olan orjinal diyotunu alıp lehimleyim

Şarj aleti 16.8V 1.5A çıkış. Şarj edilecek bataryalar 1.3Ah 18.7Wh. Benim taktığım diyot 2A. ama en iyisi kısa devre olan orjinal diyotunu alıp lehimleyim
bak sen bu işlerden anlıyorsun, yaptığın olmaz değil olur ama sağlıklı değil ileride bir yerde tekrar yanacaktır. aynısı olması şart değil ama amperi biraz daha yüksek olanı takarsan daha verimli olur. orjinalini takmak en doğrusudur ama yoksa uydur gitsin en azından eş değerini veya en yakınını

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri