küçük kılima

mbilgin55

Üye
kullanıldığı alana küçük gelen, ve ayarlanılan dereceye gelme imkanı olmayan kılımanın, sakıncaları nelerdir? saygılar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kullanıldığı alana küçük gelen, ve ayarlanılan dereceye gelme imkanı olmayan kılımanın, sakıncaları nelerdir? saygılar

birincisi elektriği boşa harcar ,
istenilen sıcaklığa ulaşıp kompresör duramadığından kompresörün ömründen yiyecektir, iç ünite evaparatör yüzeyinin aşırı buzlanmasına sebep olup su akıtmasına da sebep olacaktır.

Dostum elektriği neden boşa harcasın ne kadar kapasiteye sahipse o kadar iş yapacaktır. Ayrıca buzlanmaya neden olmaz. Buzlanma gaz eksikliği nedeniyle olur.cihaz kapasitesi küçükse olmaz.

Benim fikrim cihaz sadece otomatik yapmayacaktır. Ve istenilen konforu küçük oldugu için sağlamayacaktır. Onun dışında bişey olacağını sanmam..

cihaz otomatik yapmayacak devamlı çalışacak vede elektrik sarfiyatınız artacak klimanızın çalışan parçaların ömrü çabuk dolacaktır

Dostum elektriği neden boşa harcasın ne kadar kapasiteye sahipse o kadar iş yapacaktır. Ayrıca buzlanmaya neden olmaz. Buzlanma gaz eksikliği nedeniyle olur.cihaz kapasitesi küçükse olmaz.

Benim fikrim cihaz sadece otomatik yapmayacaktır. Ve istenilen konforu küçük oldugu için sağlamayacaktır. Onun dışında bişey olacağını sanmam..

benim başıma geldiği için buzlanma olur dedim.
bir fabrikanın sistem odasına hesapsız takılan bir üründü, yanına kapasiteyi kurtaracak bir klima daha montaj edilince bu klimanın buzlanması kesildi.

kılıma kompresörünün, ayarlanan dereceyi yakalayamama durumunda, kendini dinlendirme olasılığı varmı ?komresör dinlenmeden kaç saat çalışabilir? saygılar

kompreör çalıştığı sürece ısınacaktır. sargılar üzerinde sarım termiği vardır.kompresör sargı sıcaklığı yaklaşık 80 dereceye geldiğinde kompresörü devreden çıkartır , soğuyunca tekrar çalışır.bu termiğin atması hiç istenmez. başka hiç bir durumda durmaz.

Arkadaşlar...

Kompresörler kendisini dönüş hattından gelen soğuk gaz ile soğutacak şekilde dizayn edilir. Kompresörler durmadan uzun sure çalışabilecek şekilde dizayn edilirler. Voltajlar düzgün oldugu halde ve gazınız tamam oldugu sürece sorun çıkmaz.

Arkadaşlar...

Kompresörler kendisini dönüş hattından gelen soğuk gaz ile soğutacak şekilde dizayn edilir. Kompresörler durmadan uzun sure çalışabilecek şekilde dizayn edilirler. Voltajlar düzgün oldugu halde ve gazınız tamam oldugu sürece sorun çıkmaz.

uzun süre derken 24 saat gibimi ? yada dönüş neden buzlanır benim bildiğim duvar tipi cihzlar konfor amaçlı yoksa başka bir görevimide var,

uzun süre derken 24 saat gibimi ? yada dönüş neden buzlanır benim bildiğim duvar tipi cihzlar konfor amaçlı yoksa başka bir görevimide var,

Dostum uzun derkenki kastım evet 24 saattir. Ve bir klimayı alırken kullanım klavuzunda 24 saatten uzun çalıştırmayın yada günde bir saat dinlendirin diye bir ibare gördünüzmü????? Soruyorum...

Dönüş hattının buzlanma sebebi ;

1- Gaz şarjı sorunu ( fazla gaz var ise dönüşe likit gelir ve buzlanmaya neden olur. Düşük gaz buzlanmaya neden olur.. )
2- Evaporatörünüzden yeteri kadar hava geçmezse malum yine emişe likit gelir ve buzlanma yapar ( filtre tıkalı yada fan arızası gibi )
3- Örneklersem server odaları ups odaları gibi yaz kış soğutma konumunda çalışan cihazlarda klasik sistemlerde kondenzasyon kontrol özelliği yoksa kondenser basıncının düşmesi ( kış çalışmasında çünkü dış ortam sıcaklıgı cihazın dizayn edilen sıcaklıklarından düşük olması ) emiş basıncınıda düşürür ve buda karlanmaya neden olur.

kolay gelsin iyi çalışmalar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri