Jeneratör Motoruna Krank Bulamıyorum

Merhaba arkadaşlar aranıza trabzon'dan katılıyorum ismim Murat Atak 30 Yaşındayım..
Çok farklı bir sorunum var bulunduğum şehirde bir çok arama yaptım ama maalesef lazım olan krank'ı bir türlü bulamadım internette bir kaç yerde buldum ama uyumsuz bendeki ile o yüzden yardımlarınızı bekliyorum...

Sorunum şu 2007 yılında ankara ostim'den 55 KW lık sanayii çıkışı olan bir alternatör aldım bulunduğum yerdeki elektrik şebekesi baya sorunlu değil hep sorun rüzgar esse elektrik kesiliyor o kadar ki kötü bu kesintiler yüzünden baya bi elektronik cihazım zarar gördü düşündüm jeneratör alırsam bu işi çözerim dedim..
2007 yılında ankaraya yakınlarıma gitmiştik, gitmişken ostimi gezeyim dedim ve bu alternatörü buldum baya güçlü hemde fiyatı uygundu..

Alternatörüm Timtaş marka 55 KW buna birde motor lazımdı mekanik olan herşeyi severim bu yüzden bu jeneratörü ben oluşturacaktım memlekete gelince 2 silindir dizel General Motors marka bi tanede motor buldum, iskelet hazırladım internetten aaraştırdım iskeletin ön tarafa motoru kurdum şarj dinamosu radyatörü vs arka tarafına ise alternatörü yerleştirdim motorun ürettiği gücü voland dişlisine ilave ettiğim kayış bağlamak için kullanılan aparatla alternatöre aktardım 3 adet kayışla 2007 den bu yana sorunsuz kullandım kardeşlerimle oturduğum binayı besliyordu 4 kat bugüne kadar hiç bir sorun çıkartmadı ama bi sıkıntısı vardı motorun karterdeki conta patladığı için yağ sızdırıyordu istanbula gidecektim o yüzden değiştirmedim contayı geldiğimde değişirim dedim istanbula gittiğimde elektrik trafosunda sorun olmuş 3 gün kesikmiş elektrikler abilerim jeneratörü çalıştırıyor bilmiyorlar yağ sızdırdığını tabi ısınan yağ inceliyor ve daha fazla akışkan oluyor bir kaç saat içinde yağ tamamen bitiyor ve motor kitliyor krankı kesiyor motoru tamamen dağıttım başka sorun oluştumu diye ama oluşmamış şükrolsun, kaç gündür arıyorum bulamadım krankı :(

Kırılan Krank..

KZb5Pz.png

Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olabilecek olana

wO1rp3.gif

İşiniz zor. Motorun modelinden ve seri numarasından internette araştırın. Bir de örnekteki gibi krank tamir edenler var. Krankçı Özkan . Belki size bir çözüm önerebilirler.

Evet arkadaşlar sıfır fabrikasyon krank'ın fiyatı 2 bin tl..
tamir ettirmeyi düşünüyorum gelişmeler konuya eklenecek çalıştırıncada video ekleyeceğim :D

Başka bir dizel motor bulsanız daha iyi olur gibi.

Onarılmış krankla nereye kadar gider oda belli değil. Bence tam motoru satan bayiye sorun dicem ama eski tip motorların parçasını da bulmak zor. Belki çıkma filan dicem ama oda çok zor. Krank kesen motordan performans beklemekte çok iyi olmaz gibi geliyor bana.

Motorunuzun gücünde piyasada çok motor var üstelik kırank fiyatına alırsınız bence uğraşmaya boşa zaman harcamaya değmez motoru değişin derim...

ARkadaşlar tamir ettirmemdeki neden bu motor marin motor olarak adlandırılıyor diğer motorlar bu motor gibi sürekli tam devir döndürmüyor misal veriyorum 24 saat elektrik kesildi jeneratörü çalıştırdık bu motor takılı suyuna yağına bak çalıştır bırak ama diğer araç motorları sürekli aynı deviri döndürmüyor motor ısıındıkça devri düşürür buda alternatörü beslemez bu motorun sıfır fiyatı 11 bin lira krankı tamir ettirdim bayramdan sonra gelecek inşallah çalıştıracağım aleti.. Tamir eden kardeşimiz 5 yıl garanti veriyor ve sadece krank tamiri yapıyor.. :D

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri