Jeneratör şebeke transfer

musa217

Üye
Mrb jeneratör ve Şebeke transfer panosu yapacagim resimdeki gibi şebeke faz ve Jen faz aynı bağlandığında sorun olurmu aynı fazı faz sırasına göre baglasam
Mrb jeneratör ve şebeke transfer panosu yapacagim resimdeki gibi kumanda beslemesini şebeke faz ve Jen faz aynı bağlandığında sorun olurmu aynı fazı faz sırasına göre baglasam

Ekli dosyalar

• IMG_20221201_232345.jpg
    IMG_20221201_232345.jpg
    182.2 KB · Görüntüleme: 62
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Mrb jeneratör ve şebeke transfer panosu yapacagim resimdeki gibi şebeke faz ve Jen faz aynı bağlandığında sorun olurmu aynı fazı faz sırasına göre baglasam
Şimdi tesisimde şebeke ve jeneratörün senkron olması durumunu işleme almıştık (aksa) senkronizasyon için servisi geldi, tabi aynı zamanda şebeke ve jeneratör şalterlerinin açma-kapama durumu. Bu işlemin başından sonuna kadar tek başınaydı hem merak ettiğim için, hem yardım etmek için işlemleri takip ettim, şimdi faz sırasını kontrol edip ölçmeden tutturmak imkansız ,sonuçta iki farklı kaynaktan üretiliyor . Aslında fazların geliş açıları önemli jeneratör senkron olduğu anda (50hz) şebeke fazıyla jeneratör fazı arasında ölçüm yapılıp aynı olması belirlenebiliyor. sizin sisteminizde aynı anda senkronizasyon olmayacaksa fazları tutturmanız yeterli ama senkronizasyon olacakça faz açılarını da tutturmanız gerekir. Ben sadece kendi edindiğim bilgiye göre görüşümü söyledim. Bu işi yapan kişiler veya burada bu konuda usta olan kişiler daha iyi ve doğru bilgiler verebilirler.

Mevcut şebekenize , bir jeneratör eklemek istediğinizde gelen şebeke ile jeneratörünüzün senkron bir uyumla çalışması hem işletme güvenliğiniz hem de can güvenliğiniz açısından zorunlu bir durum Jenerator Transfer Panosu şemada tarif edilen sistem ile gelen şebekenin kesilmesi durumunda jeneratör devreye girerken çıkış fazları üzerinde yer alan kontak şebek kontaklarını açtırarak iki gücün çakışmasını önler. Jenerator Transfer Panosu Jeneratörden ve şebekeden gelen gücü kontrol eden faz koruma röleleri şebekelerin tek veya iki faza düşmesi durumunda kontrol ettikleri kontakları açarak olası faz çakışmasını önler. Bu koruma elemanları faz koruma rölesi veya motor koruma rölesi olarakda aynı işlevi yerine getirebilir. şema ek de üstat

Ekli dosyalar

• transfer2.jpg
    transfer2.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 67
abiciğim malzemeleri yazıyorum 2adet düşük gerilim bobini abb için 2 adet kapama bobini 2 adet kapamaya hazır kontak . şalterin açık tipmi? yoksa üzerine motor takılan şalterdenmi? sen beni telefonla ara en iyisi ne zaman istersen

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri