Jeneratör Şebeke Bağlantısı

Üstadlar merhaba sitede bu konuda bir çok konu var ancak hiçbiri yardımcı olacak düzeyde değil. 3,5 kw Monofaze jeneratörü basitçe bir şalter ile eve bağlayıp sola çevirince jeneratör enerjisini sağa çevirince Şebeke enerjisini kullanmak için basit bir yöntem varmı. Lütfen bu konuda bilgili arkadaşlar mümkünse şemalı paylaşım yapsın. Bizde kendi çapımızda birşeyler biliyoruz ama bu konu ayrı bir uzmanlık konusu.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Üstadlar merhaba sitede bu konuda bir çok konu var ancak hiçbiri yardımcı olacak düzeyde değil. 3,5 kw Monofaze jeneratörü basitçe bir şalter ile eve bağlayıp sola çevirince jeneratör enerjisini sağa çevirince şebeke enerjisini kullanmak için basit bir yöntem varmı. Lütfen bu konuda bilgili arkadaşlar mümkünse şemalı paylaşım yapsın. Bizde kendi çapımızda birşeyler biliyoruz ama bu konu ayrı bir uzmanlık konusu.
Enversor şalter araştırabilirsiniz internetten .

@Northwestern1975 mevcut konulara bakmadan yeni konu açtığınız için tebrikler!
Üstad mevcut konulara bakmadığımı nereden çıkardın. Konularda nokta atışı yapabileceğimiz cevap yok. Biri cevap vermiş diğeri muhalefet olmuş, anlayacağın kimse kardeşim git şu ürünü al, şu şekildede bağla dememiş, bir iki öneri olmuş onlarada şebeke elektriği gelince kontak yapar yangın çıkar yada çalışmaz diye muhalefet olmuşlar. Şehirde yaşasak zaten sorun yn yok çağırırım elektrikçi yaptırırım.
Bu eli sopalı yönetimi sevdim ben [emoji3]
Böyle sopayla anca siz size chat yaparsınız. Biraz anlayış birazda iyi niyet.

Ve standart cevap gelir ... sasirdim tabi ki hayır. Video izleyip yemek yapar gibi yapın o zaman ne diyeyim.

Üstad mevcut konulara bakmadığımı nereden çıkardın. Konularda nokta atışı yapabileceğimiz cevap yok. Biri cevap vermiş diğeri muhalefet olmuş, anlayacağın kimse kardeşim git şu ürünü al, şu şekildede bağla dememiş, bir iki öneri olmuş onlarada şebeke elektriği gelince kontak yapar yangın çıkar yada çalışmaz diye muhalefet olmuşlar. Şehirde yaşasak zaten sorun yn yok çağırırım elektrikçi yaptırırım.

Şu forumda sorulmamış ve cevabı verilmemiş hicbir konu yok. Biraz sabredip ararsanız her konunun defalarca verilmiş cevabı var . Benimkinin yok deneyin . Bilgisayarım yanında olsa size 15 dakika içinde aynı konu icin açılmış zibilyon tane mesaj bulurum . Siteminiz boşuna bence .
Ekli dosyayı görüntüle 64283

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200507-223910_Google.jpg
    Screenshot_20200507-223910_Google.jpg
    247 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Bu eli sopalı yönetimi sevdim ben
Bu (Jeneratör Transfer Panosu) ve benzerlerinden yararlanabilirsiniz.
Ve standart cevap gelir ... sasirdim tabi ki hayır. Video izleyip yemek yapar gibi yapın o zaman ne diyeyim.
Kardeş bildiğin birşey varsa yaz öğrenelim çingeneye beylik vermişler önce babasını kesmiş misali nedir bu. Varsa bir yanlışımız düzeltelim özür dileyelim ama bilmediğimiz bir şeyi sorduk resmen dalga geçiyorsun yakışıyormu birde yönetici olacaksın ayıp.

Enversor şalter araştırabilirsiniz internetten .
Arkadaşım onu öğrendik de şu marka şu model şu güçte şu ürünü al çağır bir elektrikçi bağlat denilmesini bekliyorum bu kadar zormu bu iş ilçede 10 tane elektrikçiye gittim 2 tane pako aldım işe yaramadı.

Arkadaşım onu öğrendik de şu marka şu model şu güçte şu ürünü al çağır bir elektrikçi bağlat denilmesini bekliyorum bu kadar zormu bu iş ilçede 10 tane elektrikçiye gittim 2 tane pako aldım işe yaramadı.
@arkaplan Üstadım şimdi gelir ortalığı istemediğiniz kadar bilgi ve linkle doldurur . Siz biraz sabırlı olun [emoji3]

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri