jeneratör şebeke kontaktörü hk.

yener 74 abi yaş olarak ben den büyük görünüyorsun jeneratördeki Şebeke kontaktöründe bir sorun var.Siemens marka bir kontaktörle işini çözeceğini düşünüyorum aynı sorunla ben de karşılaştım.Lütfen düzelip düzelmediğinde haber verirsen sevinirim.Tşk ederim...Kolay gelsin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
şebeke kontaktör bobin ucu jeneratör kontaktörünün nc kontağından geçer bu kontakta problem olabilir

kontaktörü deiştirdim düzeldi yine aynısı oldu diyorsan cevaı başka yerde arama kontaktörde sorun farklı model marka kullan

eğerki şebeke kontaktörünün bobin ucunda 220v görüyor ve kontaktör çekmiyorsa kontaktör bobininde arıza var.yok arızan başkaysa yardımcı olmaya çalışırız

eger şebekeyi bıraktıgı anda kontaktörün besleme uçlarına kartınızdan 220 volt geliyorsa kontaktör arızalı(ara sıra takılıyodur)demek ölçme imkanınız varsa ki şebekedeki 3 fazı kontrol edebiliyorsanız aynı arızayı verirse ilk bakacagınız kontaktörün besleme ( bobin) uçlarına 220 volt geliyormu bir bakın tabii 220 volt ile çalışıyorsa (380 volt veya dc de olabilir )

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri