jenaratör kontaktörü neden çekmez

mitya

Üye
arkadaşlar sorum şu: bir hastanenin Bakım işleriyle uğraşıyoruz geçen bir sorun oluştu . elektrikler kesildi ve jenaratör devereye girdi ama jenaratör kontaktörü çekmedi. bobinine 100 v geliyor. ama jenaratörün çıkışını ölçtüğümde fazlar arası sorun yok. bu arızanın sebebi ne olabilir acaba. değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selam, öncelikle kontaktör bobin ucuna gelen kabloyu takip etmelisin hangi kontaklardan geçiyor kontaklar devreyi tamamlıyormu bunu takip ederek bulabilirsin arızayı bu arada nütr ü de iyi kontrol etmende fayda var iyi çalışmalar

ölçümü direk kontaktörün bobin ucundan yaptım geçiş var yani. ama sonra Şebeke gelincede bu sefer jeneratör şebekeyi görmüyor ve durmuyor resetleyince duruyor ancak

bence jenratorun beynın problem war cunku kontaktor gıden ucun beyınden gelır tavsıyem beynın cıkıslarını ölç emınım bundandır

Bence de nötr bağlantısında sorun olabilir.

Önce jeneratör çıkışına ait sigortanızını açın, şebeke kontaktörü (veya şebeke bilgisini kontrol eden rölenin) enerjisini kesip sahte bir uyartım vererek bağlantılarınızı yeniden ölçün.

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Geri