Japonlar, yazıyı silebilen yazıcı üretti

elektronikmuh

Yönetici
Yönetici
Yönetici
yazici.jpg

Japonlar, kağıda yazdığı yazı ve şekilleri silebilen yazıcı üretti.

Teknoloji alanındaki yenilikleri yayımlayan Rus Ruformator internet sitesindeki habere göre, yeni geliştiren yazıcı, kağıttaki basılı yazıları yeniden silerek, aynı kağıda 1000 defa baskı yapma olanağı tanıyor.

PrePeat adı verilen ve mürekkep veya toner kullanılmayan yazıcıda yazılar, ısıya duyarlı plastikle kağıt üzerine aktarılıyor.

Üzerinde "Yazdır", "Sil", "Sil ve Yazdır" tuşları bulunan yazıcı, şimdilik sadece siyah baskı yapabiliyor.

Kaynak:aa

gercekten cok güzel bu kagıt sarfiyatınıda aza indirir
tesekkurler elinize saglık
kagıdın arkasına da yazmaya son

Bence süper bişey. Mailleri okumak için kağıt kullanan müdürlerimiz varken bu iş çok işe yarar.

o değil de bu yazıcıdan alınan çıktıyı baskı devreye direkt uygulayabilirmiyiz acaba merak ettim şimdi

Arkadaşım baskı devre için çok fazla kağıt kullanmıyoruz. Bazen okumak istediğimiz uzun yazıları yada çıktısını alıp da beğenmediğimiz yazılar için uygun olacağını düşünüyorum. Ayrıca mürekkebinin farklı olacağı aşikar duruyor.

sistem çok güzel kagıt israfından kurtarıyor.
bu yazıcı bizim ülkeye gelene kadar bayagı bir zaman alır.
hadi geldi diyelim piyasa degeri bir normal pc fiyatına olur.
saygılar

Arkadaşım baskı devre için çok fazla kağıt kullanmıyoruz. Bazen okumak istediğimiz uzun yazıları yada çıktısını alıp da beğenmediğimiz yazılar için uygun olacağını düşünüyorum. Ayrıca mürekkebinin farklı olacağı aşikar duruyor.

arkadaşım beskı devre için kullanılan kağıdın miktarından bahsetmiyorum biraz düşün ondan sonra yorum yap, eğer bu mürekkep yazıldıktan sonra silinebiliyorsa bir yere aktarılmasıda kolay olabilir o yüzden lazerli yazıcıdan alınan çıktıyla bundan alına çıktı farklı olabilir.. baskı devrede kolay ve iyi sonuçlar alınabilir

Baskı devre cıkaran yazıcı cıktı zaten
hemde devreleri daha cok kücültebilecekler diye seviniyolar
Buda kagıt tasarrufuna yarar da o kagıdı kac kere kullanacagız?
bide bizde geri silme işlemiyle kimse ugrasmaz
yenisini cıkar gitsin:)
eski köye yeni adet:p

Evet biz Ayaz Shop olarak bu tür gelişmleri yakından takip ediyoruz ancak bu yazıcı ile ilgili en büyük sıkıntı kullanılan kağıtların özel olması ve fiyatlarının da çok avantajlı olmamasıdır.En ekonomik yazıcı çözümü ise yazıcılara takılan ink sistemleri idi ancak onlarda da bir süre sonra kafada tıkanıkanma problemi yaşandığı için cazibesini yitirdi. Şu an en uygun görünen yinede laser teknoloji ki bir zamanlar xerox gurubu mum teknoloji ile farklı bir sistem getirmişti neden uygulanmadı bilmiyorum ama bana göre tonere tek alternatif sistemde o olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri