isis programında devre kuramıyorum

Proteus u yazanlar böyle devreleri ödev olarak verenleri yanlarında çırak olarak bile çalıştırmazlar.
Lakin çizimde yapılan bazı hatalardan dolayı öyle hata alıyordun.
Neyse o sorun değil.

İnternette her gördüğüne inanma.
500W imişmişş , transistörlerin boyutlarıyla karşılaştırınca o trafo 500 W verebilir mi ?

İncelemeye bile gerek yok .
Sağ taraf yani çıkış gözlenerek kontrol edilen bir devre değil , öyleyse çöp.

Hocamsı şeyle görüş , SG3525 pdf lerini bul incele pek çok uygulama notu var , incele .
Aklın yatarsa onunla bir şeyler yap.

Bu devreden sonuç alabilecek kişi zaten bununla uğraşmaz !!!

Edit :

Devreyi çizerken yaptığım bir hata var !!!
LM358 in besleme bacaklarına dikkat.

Tanımadığınız elemanların kodlarını aratın ve pdf lerini indirip inceleyin.
Çok yararı olur.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
dogrusu nasıl peki?

yarın hocayla görüşmek şart oldu. umarım vazgectim diye özellikle ısrar etmez=)

SG3525 entegresiyle guzel devreler varmış baktım. umarım bunu kabul eder
kazım hocam elinizde invertör devresi varmı hazır programlı ve calıştıgına emin oldugumu. ve guzel işe yarıyan bir devre olursa tersliyemezde beni.

LM358 besleme uçları düzgün olduğunda da simülasyon sorunu mevcut.LM358N seçildiğinde de bir osilasyon görüldü ve proteus dondu.
Şimdi bu devrenin denenmiş ve çalışır olduğunu biliyorsun.Hoca illa bu devre olacak derse LM358 besleme uçlarını düzeltip(4-8 uçlarını ters çevir)ve Areste malzeme kılıfı oluşturma konusuna bakarsın olmayana oluşturursun.Aresi çizersin verirsin.

İlla simülasyon istiyorsa da multisim vb.programlarda çizip simülasyonunu yaparsın biter.Zaten zorunlu değilse devre çalışıyor uğraşma yap bitsin.

@KAZIMUGUR'a katılıyorum.Bu devre çıkışından bihaber devredir.Basit ve önünü görmeden sürekli gaza basan sürücü gibi, kontrolsüz bir devredir.
SG3525 data sayfalarındaki devreler veya google da ararsanız bir çok devre bulabilirsiniz.Google görsellere de bakın.
Hocanızla konuşup SG3525 konusunda bilgilendirin.Adamlar yapmış entegreyi feedback var.Adam gibi devre,önünü gören devre,güzel,işe yarar falan deyin.

yok vazgectim bu konuyu. tez yapıyorum emek vercem bari işe yarar bir devre yapıyım bende yaparken işimi keyif alıyım.

peki elinizde varmı işe yarıyan guzel bir devre internette yayınlanmamış olan

sg3525li devreler guzel illa invertör devresi olmasıda sart degil

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri