Inverter motor devri

eozenir

Üye
arkadaşlar merhaba. 3 gün evvel arçelik 570465 MB buzdolabı aldım.bu dolapte inverter motor kaç devirlidir? bazen düşük bazen yüksek seste çalışıyor.ama yüksek devirde ilk çalıştırdığımda 1 saat çalıştı sonra 2 satte bir falan 7 dakka çalışıyor. ama genellikle hep düşük devirde çalışıyor.yani motor devri 2 kademelimi 3 kademelimi tam anlayamadım

İnverter motorda frekans değiştirerek devir değişir oldukça sessiz çalışır, klimada nasılsa burada da aynı. Cihaz daha yeni motordan kaynaklı olduğuna eminseniz servis çağırtın, tanıtım videosunu izledim 40 dB diye geçiyor fısıltıdan farksız.

arkadaşlar merhaba. 3 gün evvel arçelik 570465 MB buzdolabı aldım.bu dolapte inverter motor kaç devirlidir? bazen düşük bazen yüksek seste çalışıyor.ama yüksek devirde ilk çalıştırdığımda 1 saat çalıştı sonra 2 satte bir falan 7 dakka çalışıyor. ama genellikle hep düşük devirde çalışıyor.yani motor devri 2 kademelimi 3 kademelimi tam anlayamadım
Yaptığınız tercihlerdeki çalışma ayarlamalarına uygun olarak aynı ısıyı muhafaza etmek için motor ihtiyaca göre devrini arttırıp düşürür. İlk çalışma anı yüksek devirlidir.
Dolayısı ile normal durumdur.

cevaplar icin tesekkurler.son bi ufak sorum daha olacak.servis kurarken dikkatimi cekti.bu buharlastirma kabina iki hortum giriyor.motorun uzerindeki beyaz kap.hortumlardan birisi gri digeri beyaz.gri agzi acik ama diger beyazda agzinda tipa var ve kapali. servis bisi demedi.tipa hemen elle acilabilir ama tabi ellemedim. acaba bu beyaz hortum ne ise yariyor.

cevaplar icin tesekkurler.son bi ufak sorum daha olacak.servis kurarken dikkatimi cekti.bu buharlastirma kabina iki hortum giriyor.motorun uzerindeki beyaz kap.hortumlardan birisi gri digeri beyaz.gri agzi acik ama diger beyazda agzinda tipa var ve kapali. servis bisi demedi.tipa hemen elle acilabilir ama tabi ellemedim. acaba bu beyaz hortum ne ise yariyor.
Dondurucu ve soğutucu tahliye hortumları tıpa olan dondurucu olup bloklanma oluşmaması için koyulmuştur

Dondurucu ve soğutucu tahliye hortumları tıpa olan dondurucu olup bloklanma oluşmaması için koyulmuştur
anladım.çok teşekkür ederim cevabınız için. iki hortum olunca şaşırdım.zaten beyazın ağzını kapamışlar tıpayla.hemen açılabilir tıpa ama açmadım.sanırım servis için o hortum.
İnverter motorda frekans değiştirerek devir değişir oldukça sessiz çalışır, klimada nasılsa burada da aynı. Cihaz daha yeni motordan kaynaklı olduğuna eminseniz servis çağırtın, tanıtım videosunu izledim 40 dB diye geçiyor fısıltıdan farksız.
merhaba.bugun servis geldi.arıza için değil. motor devri falan nasıl düzgünmü diye.saolsunlar ilgilendiler.alt bölmedeki kontrol yerinden bi şoklama moduna getirelim dediler.bi anda motor baya bi çalıştı. motorun sesini dinlemek için.bölemi arada çalışıyor diye sordular.evet dedim.sonra normal ayara aldılar.bu motor son güçte sadece alttaki bölümü şoklama yaparken.birde üst dondurucu soğutma yaparken dediler.bişey sölediler tam anlamadım. evapmı neydi tam adını unuttum. çift evap var dediler.yukarsı aşşağısı bağımsız çalışıyormuş.ben aşşağısı biraz fazla soğutuyor dedim. 4 derece fazla geliyo bana dedim.o zaman 8 e alalım dediler.yazında 4 normal dediler.bilmem ustalar sizler daha iyi bilirsiniz.arada bazen yanları aşırı ısınıyor onuda sordum. bi laf daha dediler adı kondonsermiydi neydi bunlarda gizli yanlarda dediler.arkada bi fan daha varmış o artık yok dediler.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri