internet sureklı kesıyor

sinan__

Üye
dagıtıcıdan 100 m mesafeye cektıgım ınternet devamlı olarak kesıyor.simrtrık olarak her 2 sanıyede gelıp gıdıyor.mesafenın etkısı varmı yoksa baska bırseyden de kaynaklanabılır mı

dagıtıcıdan 100 m mesafeye cektıgım ınternet devamlı olarak kesıyor.simrtrık olarak her 2 sanıyede gelıp gıdıyor.mesafenın etkısı varmı yoksa baska bırseyden de kaynaklanabılır mı

Cat5,Cat5e,Cat6'da dahil olmak üzere tüm kablolar 90m üzeri mesafelerde sağlıklı çalışmaz. Bunu bizzat birçok kablo markasında deneyerek gözlemledim legrand kablo dahil 90m üzerinde problem çıkarmaya başlar.

servis sağlayıcısı TTnet ise gayet doğal derim.
hizmet alımı ihalesi ile bizim bölgede hatları yer altına alındı. ihaleden sonra bağlantı gücü yarı yarıya düştü. sürekli kesilme mevzusunu da bonus olarak sundular. :) işte ben buna hizmet diyorum.

100 metre mesafeyi yarıya bölüp araya switch eklemeni önerebilirim.
kolay gelsin.

hizmet alımı ihalesi ile bizim bölgede hatları yer altına alındı. ihaleden sonra bağlantı gücü yarı yarıya düştü. sürekli kesilme mevzusunu da bonus olarak sundular. :) işte ben buna hizmet diyorum.

kolay gelsin.

Modem Bilgisayar arası 90m üzeri durumlarda sinyal kaybı söz konusudur araya bağlayacağınız switch ve/veya herhangi birşey sorunu çözmez.
Bu tip mesafe sıkıntılarının olduğu tesislerde projelendirme yapılırken F/O Fiber optik kablo çekilip rack kabin içine switch konulur burdan cat6 kablolarla dağılım sağlanır.

kolay gelsin.

söylediğin doğru ortaya switch eklese sorun kalmaz ama ortası nereye gelecek onu düşündünmü? .. çıkışa bağlamalı. ;)

100 metre mesafede cat 6 kablo ve metal başlık kullan sorun çıkmaz.
Piyasada 15 20 tlye bağlantı sırasını belirleyen testetleri var.Kabloyu test etmeni öneririm

Merhabalar,

wireless bağlantınız mı gidiyor yoksa internet bağlantınız mı modemden gidip geliyor?

eğer sorununuz modeminizin sürekli kopup bağlanması ise ortamdaki diğer paralel hatları da kontrol edin eğer hasarlı paralel bağlantınız varsa sorun bundan kaynaklanıyor.

sorun coktan cözüldü ama ben yınede ne oldugunu yazayım arkadasların kulaklarında kalır hıc olmazsa.modeme gelen telefon hattında saha dolabında kablonun biri koptugu için oluyormuş olay.yani arkadaşlar tek kablo gırınce ınternet oluyor ama surekli kesiyor dolayısıyla kesme problemi bundan kaynaklanıyormus.aklınızda bulunsun.

Ne yani 90 mt efsanesi çökdümü şimdi!!! :D

Forum istatistikleri

Konular
128,612
Kullanıcılar
450,614
Son üye
goktug59

Yeni konular

Geri