Indesit Rg-2450 Sürekli Çalışması

hrdtch

Üye
Herkese merhabalar, 3 aydır başlıkta bahsettiğim buzdolabıyla başım belada. 7-8 ay önce spotçudan almıştım, 3 ay önce üst kısım soğutup alt kısım soğutmuyordu.

Daha sonra makinenin tıkandığını vakumlanıp gaz basıldığı söylendi. Bu sıra da dreyer değişimi de yapılmış (pek tecrübeli değilim bu konular da). Bir süre normal çalıştı 1 ay önce de buzdolabı durmadan çalışmaya başladı.

Fişini çekip 1 gün dinlendirdikten sonra normal çalışmaya başlıyor ama aradan 2-3 gün geçtikten sonra yine sapıtmaya başlıyor. Termostat ayarı hiç bir şekil de çalışmıyor şuan da en düşüğe getirdiğim hal de motor devre dışı kalmıyor. Aldığım da 6 ay garantisi vardı şuan garanti filan kalmadı kendi cebimden çıkacak bu yüzden deneme yanılma yöntemi değil de sizden yardım istiyorum.

Öğrenciyim şuan para benim için çok önemli dışarıdaki tamircilere pek güvenmiyorum. Enin de sonunda yine onların kapısını çalacağım ama biraz konu hakkın da bilgim olursa iyi olur. Sorunun termostatta olduğunu düşünüyorum umarım öyledir.

Ve son bir soru sormak istiyorum bu buzdolabı beni en az 3 yıl daha idare eder mi ? Bunu kimse bilemez de en azından yaşadığım sorunlarla az çok tahmin yürütebilirsiniz. Bununla uğraşmayıp 100 liraya mezun olan öğrencilerden eski bir buzdolabı da alabilirim, ama onun da ne kadar çalışacağı garantisi yok.

Cihazın bir kaç fotoğrafını yükledim.

Bu alt bölme iç tarafında da buzlanma var.
20130701_051721.jpg

İç kısımdaki ufak çatlamalar var. Bu sorun yaratır mı ?
20130701_051735.jpg

Bu da üst bölme hiç bir zaman öyle kas katı buz tutmadı no-frost sanıyor kendisini.
20130701_052118.jpg

Okuyup zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, bildiklerinizi esirgemezseniz çok makbule geçer.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri