iki tane s7 300 plc yi nasıl haberleştiririm

Merhaba erolgke ve tskrler. Ben su anada dediklerinizi yapmış durumdayım fakat slave plclere yazdığım programı master plc de görmek istedim denedim olmadım bunun sebebi nedir? slave plcnin db verilerini masterda kullanmak istiyorum. ben size yaptğım ayarları gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• confiıg.JPG
    confiıg.JPG
    36.2 KB · Görüntüleme: 66
  • master.jpg
    master.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 48
  • network.jpg
    network.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 44
  • properties.JPG
    properties.JPG
    35.3 KB · Görüntüleme: 41
Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
preg09 ' Alıntı:
Merhaba erolgke ve tskrler. Ben su anada dediklerinizi yapmış durumdayım fakat slave plclere yazdığım programı master plc de görmek istedim denedim olmadım bunun sebebi nedir? slave plcnin db verilerini masterda kullanmak istiyorum. ben size yaptğım ayarları gönderiyorum.

Ayarları doğru yapmışsın. Master PLC den Slave PLC ye ait programı göremezsin zaten. Sadece veri okuyabilirisn. Slave PLC deki Datablok alanındaki verileri okumak istersen bu Datablokları move komutu veya Blokmove fonksiyonu ile Ağ konfigurasyonunda yaptığın haberleşme I/O alanlarına gönderip buralardan okuyabilirsin.

s7 300 lerde global data alanları var s7 300ler mpı hattından gonderıcı ve alıcı data secerek haberlesebılırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri