Iki tane endüktif sensör nasıl seri bağlanılır

Biraz karışık anlatmışsınız ama anladığım kadarıyla sizin amacınız ilave 1 sensör bağlayıp 1. veya 2. sensörden sinyal gelse sistemin algılayıp iş yapması. Umarım doğru anlamışımdır. Bunu yapmak için sensörlerin + ve - uçlarını beslemede birleştirebilirsiniz. Çıkış uçlarını (yani siyah dediğiniz uçları) birleştirmeyin.. Onları ayrı ayrı rölelerin A1 uçlarına girin. Rölelerin A2 uçlarına - besleme verin. Rölelerin com (ortak kontaklarına) birleştirp +24V verin.. Rölelerin NO uçlarını birleştirip tek kablo ile PLC'ye girin. Böylece herhangi bir sensörden sinyal geldiğinde PLC onu algılayacaktır.
Yukarıdaki gibi yaparsanız herhangi birinden sinyal gelirse PLC'ye sinyal gider. Siz bağlantılarınızı tekrar kontrol edebilir misiniz? Yaptığınız bağlantıyı resimleyip veya fotograf atarsanız hatayı görme şansımız olur.

Yukarıdaki gibi yaparsanız herhangi birinden sinyal gelirse PLC'ye sinyal gider. Siz bağlantılarınızı tekrar kontrol edebilir misiniz? Yaptığınız bağlantıyı resimleyip veya fotograf atarsanız hatayı görme şansımız olur.
Yukarıdaki gibi yapıldığında pnp sensorde dediğiniz gibi yani kahve + uçları mavi - uçları birleştirip besleme verip.cikis siyah uçları ise 2 adet rölenin A1 ucuna baglanir.rolenin A2 ucuna ise - ucu bağlanir... Rölenin com ucuna +24 , No açık ucuna ise plcnin d.inputuna bağlandığında 2 sensörü birden gösterirsen plc ye sinyal gidiyor....bende seri bağladım şu şekilde anlatayım...1. sensorun kahvesi + mavisine - besleme verdim... çıkış siyah ucunuda 2. Baglicagim sensorun kahve + ucuna bağladım...2. sensorun mavisini - çıkış ucunuda rölenin A1 ucuna rölenin com ucuna +24 No açık ucundan çıktığım kabloyuda plc ye girdim....hangi sensör görürse görsün plc ye sinyal gidiyor bu şekilde çözdüm ve denemesini yaptım...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri