IC-PROG 'da "000h" doğrulama hatası yardım istiyorum arkadaslar..

arkadaslar merhaba bu sorun benım basıma geldı ve benım cözdugum sorunu anlatayım rs232 kablosunda oluyor eger kablo ucların dogru deılse kontrol etmenı temın ederım
sağlıcakla tum form uyelerı

bende sürekli aynı problemi yaşıyordum ve sonra winpic800 kullandım sorunsuz çalışıyor tek yapman gereken ayarlardan jdm programmer ı seçmek....
kolay gelsin

Ic prog bende kullandım gecen yıl ama bildigim kadaryla program içerisinden bir kaç ayarı var.onları yapman gerekiyor ondan sonrada rahat rahat kullanabiliyorsun

USB Programlayıcı alacaksan PicKit2'yi tavsiye ederim. Microchip'in ürünüdür. MPLAB içerisinde güncellemesi de geliyor. Çok hızlı programlıyor. Microchip yeni çıkardığı Picleri MPLAB da desteklerken PicKit2 güncellemesini de yapıyor.

Ic_prog'ta hardware ayarlarında delay kısmında gecikmeyi 14-15 ms düzeyine çek. PC'de ne kadar çalışan program varsa ona göre bu delay ayarı ile oynayarak sorununu çözersin. Notebook seri portu kullanıyorsan veya usb-rs232 dönüştürücü kullanıyorsan Vpp gerilimini elde edemeyebilirsin. Bu da yazdırdığın kodun yazılmamasını, yazım denetimi yaparken de doğrulama hatasını (senin yazdığın hatayı) verir.

Hiç sorun yaşamamak için PicKit2 yi al. Burada ExpKits ve forumda başka adresleri verilen yerlerden alabilirsin.

ben de aynı sorunu uzun süre yaşadım ama winpic800 kullanmaya başladığımdan beri sıkıntı yaşamıyorum sana da bu programı öneririm. masraf yapacavağına bir de onla dene bence...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,165
Son üye
kursatazy

Yeni konular

Geri