hotpoint ariston aqualtis f13

ersagun40

Üye
Arkadaşlar, yukarda modelini ve markasını yazdığım makina su almaya başlıyor bir müddet sonra (motor dönmeye başlamadan) tüm ışıklar yanıp sönmeye başlıyor ve su tahliyesi yapıyor. Ekranda "makina bloke oldu" yazıyor ve f13 hatası çıkıyor. Yabancı forum sitelerinden araştırdım, hava hortumu tıkalı (protestata giden hortumdan bahsettiğini sanıyorum, tam anlamasam da yani) temizleyin diyor. Hava hortumunu protestat tarafından söküp üfledim, tıkalı değil. Bazı sitelerde de kurutma ntc hatası diyor. Bu konu ve çözüm hakkında malumatı olan bilgi verirse sevinirim. Saygılar

makina modeli AQGMD149

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar.

F13: Kurutma devresinin NTC’si devre dışı kalmış
Kart üzerinde CNA bağlantılarını kontrol edin.
NTCninkablolarını kontrol edin.
CNA ile NTC arasındaki konnektörleri kontrol ve kabloları kontrol edin.
NTC yi değiştirin.
Kartı değiştirin.

S.aleyküm hotpoint Ariston aqaltis marka çamaşır makinam suyunu boşaltmamış eşyalar ıslak kalınca kardeşim sulu halde kurutma programına almış ve makina f13 arızası veriyor rezistansını yenisiyle değiştirdim ve sorun devam ediyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim iyi günler

S.aleyküm hotpoint Ariston aqaltis marka çamaşır makinam suyunu boşaltmamış eşyalar ıslak kalınca kardeşim sulu halde kurutma programına almış ve makina f13 arızası veriyor rezistansını yenisiyle değiştirdim ve sorun devam ediyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim iyi günler
2. mesajda yazılanları kontrol edin-ettirin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri