Hocalarım Bir Kaç Sorum Olacak...

yusuf123

Üye
sınav sistemi okadar değişiyorki kendimi sürekli modifiye yapılan bir araba gibi hissediyorum siz hocalarım olarak şunların cevabını istiyorum son sınav sisteminde anadolu teknik lisesinden ögretmenliğe geçen bir öğrenci öğretmenlkte kaç puan + alıyor ve kitapçıkta elektronik öğretmenliği diye bir şey görmedim galiba öğrenim teknolojileri diye geçiyor doğrumudur yoksa başka ismi varmı birde anadolu teknik liseler için mühendislik çok hayal oldugu söylendi acaba ne kadar fark var öğrenebilirmiyim

elektrik öğretmenliği - elektrik elektronik teknolojisi 1
elektronik öğretmenliği - elektrik elektronik teknolojisi 2 diye geçiyor. kpss klavuzunda böyle. öss klavuzunda da aynı olması gerekir.

Üniversitelerde Tenik Ögretmenlik bölümleri kapatıldı. Artık meslek lisesi mezunları rahatça mühendis olabilecek.

Yeni Sistemde Teknik Eğitim Fakülteleri kapandı ve Teknoloji Fakültesine Dönüştürüldü kılavuzda da öyle geçiyor bu nedenle artık ögretmenlikleri kılavuzda göremezsin bu fakülteye ek puanlı olarak girebilirsin ama ne kadar ek puan geliyo okul puan sistemide değiştigi için tam bilmiyorum normal mühendislik fakültelerine ise eger kendi alanının mühendisliği ise puan kırılmadan girebilirsin o konuda meslek liselilerin yolu acıldı fakat ikisinin puan türü farklı yani teknoloji fakültesini seçmek istersen(yine kendi alanında) hem ek puan alır hemde eski sistemdeki 1. bölüm sorularını çözersin ve rakiplerin genellikle meslek liseliler olur ,normal mühendislik fakültelerinde ise hem ek puan alamazsın hemde ayrıca eski sistemdeki 2.bölüm sorularını çözmek zorundasın ve burada da rakiplerin genelde fen ve anadolu liseliler oldugu için işin daha zor olur ama en azından eskisi gibi önünde bir geçilemez baraj yok çalışırım başarırım dersen orayı da kazanabilirsin herhangi bir engel yok.Seçim senin şimdiden kolay gelsin.

Benim okuldan bu yıl 16 öğrenci Elektrik-Elektronik ve Mekatronik mühendisliklerini kazandı ...Hayal değil...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri