HMI Graphics

thefcs

Üye
Arkadaslar HMI grafikleri için hangi programları kullanıyorsun hangi programı kullanmami önerirsiniz ?
Daha önce forumda paylaşılan grafikler içinde ne yazık ki aradıklarım yok o yüzden kendim oluşturmam gerekiyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Grafik kodlama ile ilgili tavsiyem Corel DRAW programıdır eğer vector grafik ile ilgileniyorsan çok güzel bir program. Yaptığın çizimi emf wmf formatında export yapabiliyorsun.

Diğer vector programları da işini görecektir.

Library halinde symbol factory yazılımı da vardı sanırım ama daha çok Scada arka planında kullanmak için ideal. Yani bir scada benzeri yazılım yapıyorsan işine yarıyor.

Benim yöntemim ise şu google dan icon ya da fotoğraf olarak tarama yapıyorum yapılmışlardan gözüme hoş gelen bir sembolü değiştirip kendi ihtiyacım doğrultusunda kullanıyorum.

tr_escape öneriniz için teşekkür ederim en kısa zamanda Corel DRAW ı deniyeceğim.
Aslında bende sizin kullandığınız yöntemi kullanıyorum fakat herzaman istediğim sonuca ulaşamıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri