Rastgele program indirmeyin

çıraközgür

Katılımcı Üye
Geçen gün patron bir tane ikinci el çalışmayan enjeksiyon şişirme makinası almış.
panosunda fatek, himi olaraktanda monitouch hmi kullanmışlar.
plc ile işim bitti, ekrana başlıyayım dedim baktım monitocuh'un programı bilgisayarda yüklü değil,
bi aramayla ilk linkten indirdim setup kurmaya kalktım, bir kaç siyah ekran çıktı, yüklenmedi, neyse sabah bakarım dedim.

sosyal medyaya çok takılmasamda çay molalarında iki insan yüzü görmek veya dünyada neler oluyor veya kim kimi kurşunlamış muhabbetlerine ortak olmak için girip baktığım oluyor.
instagrama girmeye çalıştım şifrem değişmiş, zor bela şifremi değiştirdim, girdim, bir baktım hiç tanımadığım binlerce kişiyi takip etmeye başladığımı gördüm, bir baktım 12-15 yaşında çocukların uygunsuz fotoğraflarını beğenmişim.
sil sil engelle bitmiyor
bir baktım spor salonunda kas gösterisi yapan kaslı herifleri takibe almışım, fotoğraflarını beğenmişim (ALLAHIM TÖVBE)... çevrem duysa özgür yolu değiştirdi diyecekler
faceye hiç girmişliğim yok orada karışmıştır dedim, giremedim, bir yolunu buldum hesabı kilitledim.
Twitterde hiç takipçim olmadığı için dikkate almamışlar, sadece şifreyi değiştirmişler.

Bugünde sarı ilan sayfasından bir kaç kişi aradı, ilan vermişim, önden ibana kapora istemişim...

Windows 10muş 11miş, antivirüs programlarıymış hep hikaye...

Yarın ola hayrola, bakalım yarın kimleri dolandırmışım, yaşarsak göreceğiz.

Geçen gün patron bir tane ikinci el çalışmayan enjeksiyon şişirme makinası almış.
panosunda fatek, himi olaraktanda monitouch hmi kullanmışlar.
plc ile işim bitti, ekrana başlıyayım dedim baktım monitocuh'un programı bilgisayarda yüklü değil,
bi aramayla ilk linkten indirdim setup kurmaya kalktım, bir kaç siyah ekran çıktı, yüklenmedi, neyse sabah bakarım dedim.

sosyal medyaya çok takılmasamda çay molalarında iki insan yüzü görmek veya dünyada neler oluyor veya kim kimi kurşunlamış muhabbetlerine ortak olmak için girip baktığım oluyor.
instagrama girmeye çalıştım şifrem değişmiş, zor bela şifremi değiştirdim, girdim, bir baktım hiç tanımadığım binlerce kişiyi takip etmeye başladığımı gördüm, bir baktım 12-15 yaşında çocukların uygunsuz fotoğraflarını beğenmişim.
sil sil engelle bitmiyor
bir baktım spor salonunda kas gösterisi yapan kaslı herifleri takibe almışım, fotoğraflarını beğenmişim (ALLAHIM TÖVBE)... çevrem duysa özgür yolu değiştirdi diyecekler
faceye hiç girmişliğim yok orada karışmıştır dedim, giremedim, bir yolunu buldum hesabı kilitledim.
Twitterde hiç takipçim olmadığı için dikkate almamışlar, sadece şifreyi değiştirmişler.

Bugünde sarı ilan sayfasından bir kaç kişi aradı, ilan vermişim, önden ibana kapora istemişim...

Windows 10muş 11miş, antivirüs programlarıymış hep hikaye...

Yarın ola hayrola, bakalım yarın kimleri dolandırmışım, yaşarsak göreceğiz.
Mesele ciddi ve devamı gelecek hocam. Derhal telefon numaranızı değiştirin. Banka hesaplarınızı kontrol edin. telefonunuzu sıfırlayın yapabiliyorsanız yeni mail ile kullanın. Instagram hesabınızı silin yeni hesap oluşturun. Bir kere erişim sağladıklarında asla peşini bırakmazlar.

Kuzenimin bu şekilde bazı hesapları çalındı dikkate almadık sonra adına şirket oluşturmuşlar kara para aklama şirketi. Birçok kişiyi dolandırmış bu şirket ve aracı şirketlere aktarmış parayı. Kendisine dava açıldı halen devam ediyor süreç.

Siber suçlarla mücadeleye gidip daha detaylı bilgi almalısınız.

Geçmiş olsun. Google da istediğiniz bir programın adını yazdığınızda ilk sıralarda genelde aramanız doğrultusunda otomatik oluşturulan bazı siteler çıkar. Bu siteler sizin anlık aramalarınıza göre isim değiştiren casus yazılım indirmenizi sağlar. Sizin başınıza da bu gelmiş.
Zamanında bende çok cracklı vs yazılım indirdim kurum hep sıkıntılı. Şu anda ya lisanslı yada ücretsiz alternatifleri kullanıyorum.
Aradığınız program ücretsizse üreticinin kendi sitesi her zaman en güvenlidir. Ücretliyse ya biraz tasarrufla lisans almak yada ücretsiz alternatif aramak lazım. Artık her şeyimiz bilgisayar üzerinden en ufak bir açıkta çok şey kaybediliyor.
Güncellemeler hem telefon hem pc için bu açıdan çok önemli. Güncellemeyle cihazları yavaşlatıyorlar muhabbetine kanıp güvenlik güncellemelerini yapmazsanız bu tür olaylarla daha sık karşılaşma ihtimali var.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri