Hidrolik Pompa EKTS devre çizimi

azaddmmir

Üye
HİDROLİK POMPA SİSTEMİ​
Bir hidrolik pompa sistemi çalıştırılacaktır. Start butonuna basıldığı zaman uyarı kornası çalmaya başlayacak ve start butonuna 2 sn. boyunca sürekli basılırsa hidrolik pompa devreye girecektir. Hidrolik pompa 10dk çalışıp devreden çıkacaktır.
Eğer start butonuna 2 sn. ‘den az süre ile basılırsa hidrolik pompa devreye girmeyecektir.
Hidrolik pompa devreye girdikten sonra start butonu bırakılsa bile hidrolik pompa 10dk boyunca devrede kalacaktır.
Hidrolik pompa devreye girince korna devreden çıkacaktır.
Hidrolik pompa devreden çıktıktan sonra start butonuna basılsa bile 5dk boyunca devreye girmesi engellenecektir.

arkadaşlar final ödevim bu lütfen yardım edebilir misiniz ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
HİDROLİK POMPA SİSTEMİ​
Bir hidrolik pompa sistemi çalıştırılacaktır. Start butonuna basıldığı zaman uyarı kornası çalmaya başlayacak ve start butonuna 2 sn. boyunca sürekli basılırsa hidrolik pompa devreye girecektir. Hidrolik pompa 10dk çalışıp devreden çıkacaktır.
Eğer start butonuna 2 sn. ‘den az süre ile basılırsa hidrolik pompa devreye girmeyecektir.
Hidrolik pompa devreye girdikten sonra start butonu bırakılsa bile hidrolik pompa 10dk boyunca devrede kalacaktır.
Hidrolik pompa devreden çıktıktan sonra start butonuna basılsa bile 5dk boyunca devreye girmesi engellenecektir.

Sen biraz yaptığın çalışmayı ekle . Anlamadığın yeri belirt . Yardımcı oluruz . Al devren bu diye yardım yok .

Sen biraz yaptığın çalışmayı ekle . Anlamadığın yeri belirt . Yardımcı oluruz . Al devren bu diye yardım yok .
her şey iyi çalışıyor bitek ilk starta basılı tutup bıraktığımda 2 saniye içinde,devrenin durması lazım ama tıkladığım gibi devre çalışmaya başlıyor

Ekli dosyalar

• asdasdasddadadasdad.png
    asdasdasddadadasdad.png
    43.5 KB · Görüntüleme: 38
Ekts programim yok ama ekte cizdigim istedigin 2 sn lik start baslangici icin devreyi kullanabilirsin. Operator elini start a basili tuttu zr1 2 sn sonra hidrolik le muhurleme yapti ve 2 sn sonra elini cekti , sistem muhurlendi.

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    17.9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
her şey iyi çalışıyor bitek ilk starta basılı tutup bıraktığımda 2 saniye içinde,devrenin durması lazım ama tıkladığım gibi devre çalışmaya başlıyor
Bilgisayarda kontrol şansım olmadı. Sen yaparsın. Sadelestirilebilir belki de .
20230111_091537.jpg

HİDROLİK POMPA SİSTEMİ​

https://s2.dosya.tc/server21/84jvl4/ZAMANLI_HIDROLIK.bmp.html
EKTS programım yok ama bu devreyı ekts de çizidıkten sonra sımule edıp deneyebılırsın

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri