Harici sireni susturamiyorum

sirene iki şekilde tetik verebilirsin.
1. artı + tetik herhangi bir alarm durumunda panel sirene 12v enerji verir siren çalmaya başlar şifre girilene kadar veya siren çalma süresi bitene kadar siren çalar sonra panel enerjiyi keser.
2.eksi - tetik bunda panelden sirene sürekli enerji beslemesi vardır,herhangi bir alarm durumunda siren tetik klemesinde ki enerji kesilir siren çalmaya başlar.panel elektriği kesilir,aküde biterse siren kendi aküsü bitene kadar çalmaya başlar,çözüm panel aküsünü değiştirmek veya sirenin akü uçlarını çıkarmak.

Yanlis anladiysam lutfen duzeltin. + tetikleme ile yaparsam yeni sensor eklemek icin panelin elektrigini kestigimde akuyu de cikardigimda harici siren calmaz o zaman degil mi ?

Ayrica harici sirenim kdt-ps128p, panelimde sp6000 (+ tetiklemeye uygun)

Hobi olarak yapiyorum. Daha dogrusu kendi evime ve bi arkadasimin evine kuruyorum. Neden sordunuz?
Bana sacma gelen olay madem bu sirenler panel beslemesi kesilince de otuyorsa, uzun sureli elektrik kesintisi olunca paneldeki akude biterse calmaya mi baslayacak?

Hobi olarak yapıyormussunuz tebrik ederim paradox montaj ve kurulum.

Sistemin bir nevi çalışma mantığı diyebilirsiniz,panel üzerinden uçları akü + enerji sökerseniz siren sabotaj devreye girer, bunun aksi olsaydı evinize giren hırsız uçları sökerek işini kolayca hallederdi, hırzız ihbar sisteminin bir anlamı olmazdı,
profesyonel bir montajcı sireni en son kapatır.montajda ilk sireni bağlayıp kapatmaz..

merhaba
hobi olarak paradox gibi bir paneli bağlayabiliyorsanız bravo paradox ve diğer panellerde siren en son kapatılır cunku
panelin elektriği kesildiğinde akü üzerinden takribi 2 gün daha sistem çalışır herhangi bir sekilde sirende giden sabotaj kablosunu keserseniz siren akü bitinceye kadar öter bu paradox için gercerli
ancak siz bu sorunu şöyle cözebilirsiniz sireni simnek vızıltısı gibi sirenler var plastik içinde aküsü küçük olup yada bitince bile calışan sirenlerden takabilirsiniz
sayın arkadaşım paradox alarm panelleri profesyonel bir cihazdır ben yaklaşık on yıldır bu cihazları balarım elektrik kesintisinde siren otmesine açmalık diyen ılk sizi goruyorum çaeger kesintide otmese hırsız gelir sirenı kablosunu keser ıceri girer bu kadar basit
alarm sistemı kuruldugunda basladıgınz zaman o un bıtırılır sabaha kadarda surse bıtırmebnız gerekır
fiıkır su alarm sistemi ya tam yaparsınız yada hıc yapmassınz ben cıok gordum 2 pırlı sistemı gormeden fıyat verip 1 adet pırı ucretsız taktıgımı

merhaba
hobi olarak paradox gibi bir paneli bağlayabiliyorsanız bravo paradox ve diğer panellerde siren en son kapatılır cunku
panelin elektriği kesildiğinde akü üzerinden takribi 2 gün daha sistem çalışır herhangi bir sekilde sirende giden sabotaj kablosunu keserseniz siren akü bitinceye kadar öter bu paradox için gercerli
ancak siz bu sorunu şöyle cözebilirsiniz sireni simnek vızıltısı gibi sirenler var plastik içinde aküsü küçük olup yada bitince bile calışan sirenlerden takabilirsiniz
sayın arkadaşım paradox alarm panelleri profesyonel bir cihazdır ben yaklaşık on yıldır bu cihazları balarım elektrik kesintisinde siren otmesine açmalık diyen ılk sizi goruyorum çaeger kesintide otmese hırsız gelir sirenı kablosunu keser ıceri girer bu kadar basit
alarm sistemı kuruldugunda basladıgınz zaman o un bıtırılır sabaha kadarda surse bıtırmebnız gerekır
fiıkır su alarm sistemi ya tam yaparsınız yada hıc yapmassınz ben cıok gordum 2 pırlı sistemı gormeden fıyat verip 1 adet pırı ucretsız taktıgımı

verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. bende farkindayim sistemin kurulumuna basladigim gibi bitirmem lazimdi ama isim sebebiyle acilen 1-2 hafta uzak kalmam gerekti. bu sure zarfinda en azindan harici siren isiklari ile caydirici olmasi icin sistemi devreye alip gitmek zorunda kaldim. dedigim gibi bence elektrik kesintisinde sirenin otmesi sacmalik. cunku sistem devrede degilken yani alarm kurulmadan otmesi sacmalik. sistem kurulu degilken zaten iceri girmek isteyen kisi kirar cami girer. sistem kurulu iken elektrik kesintisinde ya da kablo kesilmesinde siren calmali ama sistem kurulu degilken calmamasi gerekirdi. Cok daha profesyonel ya da cok daha zor bir cok sistemler kurdum ama alarm ile ilgili hicbirsey kurmadigim ve olayin tam mantigini bilmedigim icin bu bana sacma geldi. belki de daha gelismis sistemlerle calistigim icin acikcasi biraz daha basit geldi diyebilirim mantik acisindan. aklima takilan konularda yine yardimci olursaniz sevinirim. sonucta dedigim gibi alarm konusunda cok bi bilgim yok. tesekkur ederim...

merhaba alarm sisemlerinde elektrik kesintisi ile sirenler ötmez akü boş değilse tabiki peki şunu sorayım size alarm kurulu değil isz bir hısızsınız geldiniz ve sirenin kablolsunu gündüz çaktırmadan kestiniz ve gittiniz aksaşam hırsızlıga gırdınız ne olacak sizin daha profesyonel sisteminiznz kablol kesmede ötmüyorsa ozaman profesyonel bunun neresin de saygılarımla

Merhaba

Sp-4000 alarm sistemini kurdum.Henüz programlama geçmedim ama şu aşamada sistemimde sıkıntı gözükmüyor çok şükür.Çünkü kablo kanalları kablolar kamera vs. günlerdir uğraşıyordum.

Harici sirenin enerji kablolarını direkt olarak aküye bağladım ama herhangi bir sıkıntı olurmu?

Yani sistem normal çalışırken akü şarjmı oluyor elektrik devamlımı orada?

Birde evde yokken şarj biterse yanarım.

Harici sirenin güç kablolarını direk panelden almalısınız aküye neden bağladınız akünün görevi paneli elektrik kesilmesinde devrede tutmaktır kablo bağlantıları o yüzden papuç yardımıyla yapılır siren kablosunu düzgün temas ettiremezseniz ilerde sıkıntı yaratır

Harici sirenin güç kablolarını direk panelden almalısınız aküye neden bağladınız akünün görevi paneli elektrik kesilmesinde devrede tutmaktır kablo bağlantıları o yüzden papuç yardımıyla yapılır siren kablosunu düzgün temas ettiremezseniz ilerde sıkıntı yaratır

Paradoxun satıcısı nette bir kurulum videosu hazırlamış.Orada harici siren güçlü olduğu için beslemesini direkt aküden yapıyoruz demiş. İkilemde kaldım açıkçası.

Toplamda
Harici siren - yükte (ps-128)
Dahili siren - yükte (ps-118)
Duman dedektörü -yükte
2 tane pır - yükte
Kapı manyetiği
Bağlı

Sorun olurmu acaba nasıl bağlamak mantıklı

Son düzenleme:
Paradox un distribütörünün sattığı sirenleri kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız eğer kullandığınız siren aşırı akım çekiyorsa kontrol paneli bunu karşılayamıyorsa o sireni kullanmamalısınız bu sefer panele zarar verebilirsiniz sonuçta her alarm panelinin belli bir çıkış gücü vardır bu gücü aşmamak için tavsiye edilen ürünleri bağlamanız sizin faydanıza olur

Paradox un distribütörünün sattığı sirenleri kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız eğer kullandığınız siren aşırı akım çekiyorsa kontrol paneli bunu karşılayamıyorsa o sireni kullanmamalısınız bu sefer panele zarar verebilirsiniz sonuçta her alarm panelinin belli bir çıkış gücü vardır bu gücü aşmamak için tavsiye edilen ürünleri bağlamanız sizin faydanıza olur

Esasında benim sirenim paradoxun ürünü kdt ps-128. Yani bu videodaki değil. Direkt panelden bağlayım o zaman ben. Genel olarak panellerdeki aux yani 12v çıkışı kaç tane cihaz besleyebilir bilginiz varmı. Benden daha çok dedektör takanları biliyorum aslında :)

Düzeltme: Uyandırdığın için teşekkür ederim.Bendeki sirenleri paradoxun sitesinden detaylı inceledim.Alarm çalma durumunda bile kontrol panelini zorlamayacak şekilde 40ma akım çektiğini özel olarak belirtmişler.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri