KDT harici siren bağlanma sorunu

ceremy

Üye
kullandığım panel sp4000

kdt 128h harici sirende sorun yaşıyorum . - tetik ile çalıştırmak istiyorum panelde - bell yazan yere bağladım, dahili siren de bağladım . - ve + bell arasında 1k lık direnç de var .sirene güç verdiğim anda çalmaya başlıyor. ben elektriği aküden veriyorum paneli zorlamasın diye gerçi paneldende denedim sonuç aynı . sirenin zonunu tanıtmadım daha , yani tamper dan kaynaklanmıyor zaten tamperden olsa idi dahili sirende ötmez mi ,, sistem alarm üretmiyor anlayacağınız sadece harici siren ötüyor lütfen yardım ne yapacam anlamadım .
beni şaşırtan bir diğer olay ben sadece aküden sirene elektirik alırken sorun olmadı dıııt dedi harici siren devreye girdi ötmedi ne zaman aküyü panele bağladım başladı ötmeye çok anlamsız geliyor bana bu olaylar .İnşallah anlatabilmişlimdir derdimi
sistem sorunsuz her olayı çözdüm programladım ancak bir tek siren kaldı işte

NOT: bağlantım atz şeklinde harici siren 4. zone karşısında yani 8. zone de pır var. harici sirenin tamperlerı arasında 1k lık dirençde var . pırda sorun yok zaten bağlantılarımda sorunsuz sistem sorunsuz çalışıyor sadece bu siren beni çıldırttı bir yerdım edin lütfen ne yapacam bilmiyorum - bell a bağladığım anda başlıyor ötmeye önce bağlayıp sonra elektrik versem yine ötüyor

- tetik verdiysen, sirenin bord üzerindeki jumper ayarını negative yapman lazım sorun çözülür Allahın izniyle...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri