Harici HD Çalışmıyor

MRMESS

Üye
Merhaba Değerli KK, üyeleri.
1,5 TB WD taşınabilir hard disk bilgisiyar formatlandıktan sonra görülmüyor, adaptörü takıp USB kablosu ile bağlayınca bir kaç kere cırıltılı bir ses çıkarıyor çalışmıyor, bir kaç farklı bilgisayarda denedim açılmadı, yardımlarınızı bekliyorum. Yeni bir harici kutu ile kullansam faydası olur mu sizce?

Merhaba Değerli KK, üyeleri.
1,5 TB WD taşınabilir hard disk bilgisiyar formatlandıktan sonra görülmüyor, adaptörü takıp USB kablosu ile bağlayınca bir kaç kere cırıltılı bir ses çıkarıyor çalışmıyor, bir kaç farklı bilgisayarda denedim açılmadı, yardımlarınızı bekliyorum. Yeni bir harici kutu ile kullansam faydası olur mu sizce?
Nasıl formatladığını belirmemişsin. Lowlevel format biliyorsan yap. bilmiyorsan şunu yap;
Xp kullandığını varsayarak yazıyorum.
Başlat/Ayarlar/Denetim masası/Performans ve Bakım/Yönetimsel araçlar/Bilgisayar yönetimi/disk yönetimini tıkla.
Karşınaçıkan pencerede alt alta C, D,E diskleri çıkacak. en alttada Usb diskin çıkar. Usb disk Karekterinin sağındaki seridi sağ tıkla bölümü sil de ve tekrardan aynı yeri tıkla bölümle. daha sonrada aynı yerde sağ tıkla ve formatla (hızlı format olmasın)
Eğer Bölümü sil yoksa yani silik karekterle çıkarsa demekki diskte hiç bölüm yok. yeni bölüm oluştur.

Bu arada Bu dediğimi diğer disklerine yapma bütün bilgilerin yok olur.

Bi kere sizin işletim sisteminiz ne birde harici disklerde alırken bozuk çıkma olasılığı çok yüksektir ben teknosadan aldım bozuk çıktı geri verdim dediğim gibi %80 bozuktur.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri