Harici disk içindeki Veriyi Nasıl Kurtarırım ?

Beyler, "Samsung M3 Portable 1TB External Harici disk" icindeki üst parçayı (Dönüştürücu USb girişi olan Ara aparatı - alttaki resim) istanbulda nerden bulablirim ?
Bu Harici diske usb takınca harddisk motorunun dönmesi lazım Dönmüyor ve led yanmıyor.Elektrik gelmiyor.
Bu arada alttaki silver diskin (verilerin yazıldığı cd biçimindeki square plaka) sağlam..

model : ST1000LM025
PCB NO : 100725482 01
Logic : GTC 18 V-0 1442-53-13 022
cip model : M8U_REV07 R00

bu diskin içindeki verilere ulaşabilmem için Başka önerebileceğiniz bir yol var mı ?
araaparat.jpg

Beyler, "Samsung M3 Portable 1TB External Harici disk" icindeki üst parçayı (Dönüştürücu USb girişi olan Ara aparatı - alttaki resim) istanbulda nerden bulablirim ?
Bu Harici diske usb takınca harddisk motorunun dönmesi lazım Dönmüyor ve led yanmıyor.Elektrik gelmiyor.
Bu arada alttaki silver diskin (verilerin yazıldığı cd biçimindeki square plaka) sağlam..

model : ST1000LM025
PCB NO : 100725482 01
Logic : GTC 18 V-0 1442-53-13 022
cip model : M8U_REV07 R00

bu diskin içindeki verilere ulaşabilmem için Başka önerebileceğiniz bir yol var mı ?
Ekli dosyayı görüntüle 40513

merhaba

hard disk içindeki verinin zamana karşı önemi çok yoksa + veri önemi ? vs gibi tr.aliexpress.com dan araştır dedim . fiyat makul olur .
Eğer Türkiye veri kurtarmak pahalıya gelebilir ama sormakta fayda var .
veya elden düşme bulacaksın , vs gibi .

https://www.google.com.tr/search?q=....69i57j69i59j69i60l3&sourceid=chrome&ie=UTF-8

İçindekiler çok vazgeçilmez ise.
Bu işi yapan firmalar vardır, kesin.
Ama yok önemli ama kendim daha ucuza hallederim dersen.
Belki harddiskin aynısını alıp parça değişimi ile halledebilirsin.
Ama herşey çok hassas ev ortamında olur mu?? Bilmem.
Benim harddiskte çalışmamaya başladı.
Açtım sonunda. Okuyucu başlığı takılmış, çünkü kızak benzeri duzenek atlama yapmış.
Yerine getirdiysemde fayda etmedi.
Aynısından sipariş verdim.
Gelince bakacam ne yaparım, belki disk aktatacam yenisine.

o hdd'nin pcb'sini ara gerekli bilgi var kartı değiştir.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri