HİDROLİK SİSTEM

adyga

Üye
HİDROLİK BİR PRESİN BAĞLANTI ELEMANLARI START DÜĞMESİNE BASILDIĞINDA PRES OTOMATİK BAŞLAYARAK AŞAĞI İNCEK VE AŞAĞI SİVİÇE BASCAK BASTIĞINDA BELİRLİ BİR MÜDDET BEKLEMESİ İÇİN ZAMAN ROLESİ DEVREYE GİRCEK ZAMAN DOLDUĞUNDA PRES YUKARI ÇIKARAK YUKARDAKİ SİVİÇE DEYDİĞİNDE DURCAK TAKİ START DÜĞMESİNE BASILANA KADAR BANA BUNUN BAĞLANTI ŞEMASINI KABLOLARLA RESİM ÜZERİNDE ÇİZEBİLİRMİSİNİZ BU KONUDA HİÇ TECRÜBEM VE ELEKTİRİK TERİMLERİNİ BİLMİYORUM SİZ KABLOYU NEREYE TAKARSANIZ RESİMDE BENDE ORAYA TAKCAM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

RESMİ TEKRAR EKLEDİM YARDIMCI OLURMUSUN

olurum arkadasım bekle kontrol edıcem

motor kac kw ve malzemelrın hepsı bumu yoksa eklentı yapabılırmıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet hepsi bu motor kw nı bilmiyorum panodaki malzemeler hepsi bu birde ana şartel var direk motoru harekete geçiriyor

sımdı kardes motor kw onemlı buyuk gucteyse yıldız ucgen kaldırmamız lazım salterı acınca motor dırek mı calısyor motor ıcın herhangı bır koruma konulmamıs uc faz koruma rolesıde olması gerekıyor ben ıstersen bunun kumanda ve guc semasını cızerım sana bu semadan anlarmısın yapabılırmısın sen bana nasıl bısey ıstedıgını soyle motor kw ogren bu devreyı kurucam sana

bırde formda buyuk harf kullanmamaya dıkkat et uyarı alabılırsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım motor direk bağlı herhangi koruma şarteli yok o bağlı ve çalışıyor ben diğerlerin kablolarını söktüm yanlışlıkla bana sadece start ve stop butonu kontaktörler,zaman rolesi,siviçler ve valf arasındaki kabloların bağlantısı lazım resimdeki gibi ben elle kumanda yapabiliyorum valfin ucuna artı ve eksi uç verip yukarı veya aşağı kaldırıyorum sadece otomatik olarak çalışmasını istiyorum resim üzerinde bağlantılarını gösterirsen sevinirim

tamam arkadasım hazırlıycam

ust sivicten kurtuluncaya kadar start butonuna basilmali. onun haricinde valf bobinleri yerine lamba simgesi olarak gosterdim. motorun da, kumanda semasindan bagimsiz olarak direkt calistiriliyor oldugunu dusundum.

kolay gelsin...

arkadasım cızdıgın devre kararsız calısıyor ust sıvıcten kurtarmak ıcın elımızı start butonuna basılı tutmamız gereklı bırde asagıdan yukarı gelırken starta basılması durumunda sakıncalar yaratır

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular

Geri