guvenlık sıstemlerı konusunda egıtım

Hiç bir meslek kimsenin tekelinde değildir arkadaşlar. Gerekli mesleki yeterliliğe, ciddiyete ve etik değerlere sahip herkes istediği işi yapabilir. Burada tartışılması gereken konu kimin neyi yaptığı değil nasıl yaptığıdır.

Hiç bir meslek kimsenin tekelinde değildir arkadaşlar. Gerekli mesleki yeterliliğe, ciddiyete ve etik değerlere sahip herkes istediği işi yapabilir. Burada tartışılması gereken konu kimin neyi yaptığı değil nasıl yaptığıdır.
Bizde bundan bahsediyoruz,belli bir yeterlilik seviyesine ulaşmakan,konuya hakim olmaktan,doğru malzeme kullanmaktan,işi gerektiği gibi yapmaktan,tabiki yeterliyim diyen herkes her işi yapabilir,ama önemli olan ben bu konuda yeterliyim diyen teknisyen gerçekten konuya hakim olduğunun farkında olarakmı bunu söylüyor,amaç sadece para kazanmak olduğu zaman etik değerler maalesef ki alt üst edilebiliyor,buda piyasanın laçka olmasının başlıca sebebidir.Ben güvenlik sistemi kuruyorum diyen her teknisyen,isim yapmış önemli bankalardaki sistemlerin nasıl kurulduğunu,ve sistemin teknik takibi ve bakımlarının nasıl yapıldığını görmüşmüdür acaba?Bu iş sadece kablo bağlamakla olmuyor...

cevaplar ıcın tşk ederim .

Şu son üç ayda gittiğim alarm sistemi arızaları ve yanlış gelen alarmların yüzde 80'i yanlış montaj ve yanlış eğitimden olduğunu gördüm.
yani tamamen teknisyen hatalarından kaynaklandığını..her şeyi yaptığını zannedip montaj anlamında söylüyorum..Kablo eklerken ileride temassızlık olabileceğini düşünmeyen teknisyenler mevcut malesf...Üzülerek söylüyorum Günü birlik iş yapanları gördüm..Bu işin alt yapısında elektronik ve elektrik alt yapısının olduğunu unutmayalım arkadaşlar ...Herşey yaptığını zannedersin ama bir Role bağlamaya gelince orda kalırsın.(Ha yaparlar, ordan burdan sorarak yaparlar ama.)..nereye kadar..Profosyonel olarak çalışan şirketlerde 1 -2 sene çalışmakta fayda var..Sonuçta iyi bir usta mutlaka olunur yeterki sen iste...Nacizane fikrim bunlar..saygılarımla..

Forum istatistikleri

Konular
128,372
Kullanıcılar
450,246
Son üye
faruk can

Yeni konular

Geri