GuneS enerjisi Bir evin aydinLatmasini YapabiLirmiyim

fatihhann

Üye
Gunes enerjisinden alacagim akim DolayisiyLa Dogru akim oLacaktir
aydinLatma Elemanlarini kuLLanabiLirmiyim Bi Verim aLabiLirmiyim TskLer..

alabilirsin ancak bu öyle gidip alayım bitsin denecek bir durum değil evin ne kadar güneş alıyor mesela karadeniz ve kuzey bolgeler pek güneş almaz evinde kullanmayı düşündüğün güç nedir sistem 220 v bağlanarak da çalışabilir sebeke hattı bay-paas yapılabilir gibi bir çok ayrıntısı var daha açıklayıcı olursan yardım daha kolay olur

çok uçuk bi fikir ama fiber optik aydınlatma var. biraz araştır netten. ışıgı tek bir noktada oluşturup fiber kablolarla taşımak ve kullanacığın yere mercek le açısal genişli saglayıp aydınlatma. Konuyu yuzeysel gordum bu yuzden link veremiyorum. Kolay gelsin

Ayrıca aydınlatmayı gece kullanacağınız için enerjiyi depolama durumu söz konusu. Buna özel evirici ve akü grubu gerekli, belli periyotlarla akülerin değişimi lazım. Astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

paneller cok pahalı zaten 9 m2 alana sahip %24 verimli hücreler 50 bin TL :S

ha birde bu paneller cok hassas ufak bir gölge ne bileyim toz verimini asırı azaltıyor yani güneş enerjisi ile su ısıtmaya benzemiyor ne yazık ki... nasa nın kendi kullandıgı panellerin verimi bile %30 civarı ki satılmıyor onlarda.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri