GSM Modülü Yardım

modullerde datasheet ıne gore sınırlarda olursa problem oluyor ben 4.2 volt sınırında bır modulu kurban ettım:)3.2 altına ınıncede çalışmıyor ben simcom çalışıyorum markaya gore değışır mesela siemens afedersın eşşek gıbı ne yuklersen goturmem demıyor:)bir seferınde 6 volt açıktığımı gordum belkı tesaduftu daha çalışıyor modul

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba,arkadaşlar ücreti karşılıgında bir adet baskı devre göndermeniz mümkünmü acaba?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bende gsm modülü kullanarak bir proje başlattım, proje şu şekilde olacak;

Hazırlanan bu sisteme benim cep telefonumdan "bilgiver" diye mesaj göndereceğim sonra sistem mesajı okuyup "bilgiver"i gördüğü an bana mesaj olarak bulunduğu durumun ısı bilgisini veya herhangi bir bilgiyi sms olarak bana gönderecek. benim ricam daha önce gsm modülü kullanmış arkadaşlardan detay almak (sayfaları baştan sona okudum)

Sorularım
1) Modül olarak SIM900 gsm modül kullanmayı düşünüyorum bu modül mesaj okuma, mesaj gönderme işimi görür mü?
2) Sim900 gsm modül işimi görürse en uygun nerden temin edebilirim?
3) Yazılımı css c ile yazıp denetleyici olarak büyük ihtimal 16f877a kullanacağım(en önemli soru bu :))
ben bu gsm modülüne at komutları ile printf("") kullanarak komutları yolladım diyelim peki gsm modülünden gelen sms bilgisini nasıl okuyacağım
Not: Pic ile gsm modülü rs-232 rx-tx üzerinden haberleştireceğim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar şimdiden teşekkürler...

ustalarım en azından SIM900 gsm modül hakkında bilgi verin yokmu yardım edecek.

Merhaba arkadaşlar, bende gsm modülü kullanarak bir proje başlattım, proje şu şekilde olacak;

Hazırlanan bu sisteme benim cep telefonumdan "bilgiver" diye mesaj göndereceğim sonra sistem mesajı okuyup "bilgiver"i gördüğü an bana mesaj olarak bulunduğu durumun ısı bilgisini veya herhangi bir bilgiyi sms olarak bana gönderecek. benim ricam daha önce gsm modülü kullanmış arkadaşlardan detay almak (sayfaları baştan sona okudum)

Sorularım
1) Modül olarak SIM900 gsm modül kullanmayı düşünüyorum bu modül mesaj okuma, mesaj gönderme işimi görür mü?
2) Sim900 gsm modül işimi görürse en uygun nerden temin edebilirim?
3) Yazılımı css c ile yazıp denetleyici olarak büyük ihtimal 16f877a kullanacağım(en önemli soru bu :))
ben bu gsm modülüne at komutları ile printf("") kullanarak komutları yolladım diyelim peki gsm modülünden gelen sms bilgisini nasıl okuyacağım
Not: Pic ile gsm modülü rs-232 rx-tx üzerinden haberleştireceğim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar şimdiden teşekkürler...

Sn Ahmetgokce01, cevaplar aşağıda;

1) SIM900 ile mesaj okuma,gönderme vs rahatlıkla yapabilirsin.

2)SIMCOM'un sitesinde 2 bayi gözüküyor;
www.inter-pos.com ve http://www.tdelektronik.com

3)SIM900'ü seri portu olan herhangi bir işlemci ile kontrol edebilirsiniz. Pic ile de gayet mümkün. Modüle seri porttan göndereceğin AT komutları ile okuma ve yazma yapabilirsin. Mesajı okumak için gene printf komutu ile uygun komutu gönderip cevabı bekleyeceksin. AT+CMGR ile (yanlış yazmış olabilirim, kontrol edersin) mesajlar okunabiliyor. sim900'ün AT komut setini incelersen bütün komutlar var ve bir kere prosedürü öğrendikten sonra kolayca diğer işlemleri de yapabilirsin. İnternette de örnek kodlar bulabilirsin.

iyi guzelde fiyatlar çok abartılı dun sipariş verdım 76mmx88 mm tek yuzlu kart 100 adet 200 tl fr4 1.6mm

printronics firması türkiye genelinde 1 numara. 2.sırada beker pcb, 3.sırada odak pcb

printronic ve beker çinde anlaşmalı firmaları var burada bastırıyorlar. odak firmasının kendi baskı atelyesi var istanbulda

Merhaba,
Özel bir ticari proje için yardıma ihtiyacım var. Forumu meşgul etmemek adına özel PM den görüşürsek memnun olurum ve ayrıntı verebilirim. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Merhabalar
telit 865dual modulunun calısıp calısmadıgını anlamak ıcın arama yapmak adına gereklı olan mın kodu paylasabılırmısınız acaba prosedur nedir gerilim verince direk çalışacakmı ?calıstıgından emın olalım gerısını bır sekılde cozerız.Mainloop üyemizin paylaşmış oldugu kartı değiştirerek 3 adet ds18b20 1 adet sht75 ve lcd ilave ettim.Sensor degerlerini hem lcd de gosterme hemde sesli olarak okutma kısmı bitti.https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektronik-devre-semalari/63973-konusan-termometre.html konusunda video var.O videoda somo14d okurken başka işlem yapmıyordu.20ms aralıkla modulun BUSY hattı kontrol edilip okuma komutu verilince akıcı bir konuşma oluyor, hemde denetleyici diğer işlemleri yapabiliyor.Sadece gsm kısmı kaldı.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri