Gp recyko pil ısınma sorunu

Kullanma klavuzunda da Ni-Mh pilleri 500 ma ile şarj ettiği yazıyor ve dediğiniz gibi ayar yok. Ni-Mh, Ni-CD ve Pb akülerin sağlıklı şarjı için kapasitenin yüzde 10'u tavsiye ediliyor. Sizin pilinizin sağlıklı şarj olması için 5000 mah olması lazım ki değildir muhtemelen. Bu yüzden pilin ömründen yiyor maalesef bu cihazlar.
Doğru maksimum 260 mah ile şarj etmek gerekli. Aslında nitecore i2 nın kötü bir şarj cihazı olduğunu düşünmüyorum ama demek ki bu piller için çok ideal degil.
Pilin datasheetini tekrar inceledim 520 ma ile 45 derece sıcaklıkta hızlı şarj olabileceğini yazıyor.

Son düzenleme:
Doğru maksimum 260 mah ile şarj etmek gerekli. Aslında nitecore i2 nın kötü bir şarj cihazı olduğunu düşünmüyorum ama demek ki bu piller için çok ideal degil.
Pilin datasheetini tekrar inceledim 520 ma ile 45 derece sıcaklıkta hızlı şarj olabileceğini yazıyor.

Nitecore ürünleri çok kaliteli. Ben de geçmişte bir şarj aletini kullanmıştım ama bu tip şarj cihazlarının çoğu zaten sabit bir kapasitede şarj ediyor.

Peki sıcaklık 45 derecenin üzerine çıkıyor mu sizin pilde? Bir de ne kadar yavaş şarj o kadar pil ömrü maalesef. Hızlı şarjı desteklemesi en azından hızlı şarj esnasında standart pillerden daha verimli olduğunu gösterir.

Nitecore ürünleri çok kaliteli. Ben de geçmişte bir şarj aletini kullanmıştım ama bu tip şarj cihazlarının çoğu zaten sabit bir kapasitede şarj ediyor.

Peki sıcaklık 45 derecenin üzerine çıkıyor mu sizin pilde? Bir de ne kadar yavaş şarj o kadar pil ömrü maalesef. Hızlı şarjı desteklemesi en azından hızlı şarj esnasında standart pillerden daha verimli olduğunu gösterir.
44 45 derecelerde kalıyor aslında. Hatta oralara da çıkmayacak ama ďarj cihazı ısındığı için birazda onun sıcaklığını alıyor. İlk başlarda ısınma fazla değil, şarj dolmaya yakın bu değerleri görüyorum. Gorunen o ki sanırım ısınma normal.

Forum istatistikleri

Konular
128,251
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri